20.3 C
Skarżysko-Kamienna
wtorek, 23 lipca, 2024

507-145-748

Strona głównaInformacjeKronika policyjnaUkradł rower uczniowi, został zatrzymany przez policjanta po służbie

Ukradł rower uczniowi, został zatrzymany przez policjanta po służbie

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

W piątek po południu do stanowiska kierowania w buskiej komendzie Policji wpłynęło zgłoszenie o kradzieży roweru. Jednoślad został skradziony sprzed jednej z buskich szkół. Funkcjonariusze, którzy pojechali na miejsce przestępstwa ustalili, że związek ze sprawą może mieć 28-letni mieszkaniec Buska-Zdroju. Mężczyzna został wieczorem ujęty przez policjanta wracającego do domu po służbie. Trafił do policyjnej celi. Dziś kryminalni odzyskali skradziony rower. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Do stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Policji w Buska-Zdroju w piątkowe popołudnie zadzwonił dyrektor jednej ze szkół w tym mieście. Informował, że 12-letniemu uczniowi ktoś ukradł pozostawiony w stojaku przed budynkiem rower. Wartość jednośladu oszacowano na kwotę 1500 złotych. Na miejsce przestępstwa pojechali mundurowi. Tam ustalili, że związek ze sprawą może mieć 28-letni mieszkaniec Buska-Zdroju. Rysopis domniemanego sprawcy trafił do wszystkich patroli pełniących służbę. Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania. Wieczorem mężczyznę podejrzewanego o kradzież roweru zauważył powracający po służbie do domu policjant. Funkcjonariusz ujął 28-latka, a następnie przekazał w ręce wezwanych stróżów prawa. Zatrzymany buszczanin trafił do celi. Przyznał się do kradzieży i wskazał jeden z lombardów, w którym spieniężył swój łup. Dziś kryminalni odzyskali skradziony rower. Wkrótce zostanie przekazany prawowitemu właścicielowi.         

Policjanci apelują o odpowiednie zabezpieczanie jednośladów pozostawionych bez opieki. Jednocześnie przypominają, że kto zabiera w celu przywłaszczenia cudzą rzecz ruchomą, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl