17.1 C
Skarżysko-Kamienna
piątek, 14 czerwca, 2024

507-145-748

Strona głównaInformacjeKronika policyjnaTrzysta kilogramów nielegalnego tytoniu

Trzysta kilogramów nielegalnego tytoniu

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

W piątek policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali dwóch mężczyzn. 32 i 27-latek zajmowali się nielegalną produkcją wyrobów tytoniowych. Funkcjonariusze zabezpieczyli liście tytoniu, gotową krajankę i maszynę służącą do jej produkcji. Za tego typu przestępstwo może grozić wysoka grzywna, a nawet kara pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach ustalili, że na terenie jednej z posesji pod Końskimi może znajdować się nielegalna fabryka wyrobów tytoniowych. W piątek mundurowi postanowili odwiedzić „wytwórnię” i jej właścicieli. W sprawę zaangażowali się także policjanci koneckiej jednostki. Interweniujący stróże prawa zatrzymali 32-latka, który na teren posesji wjechał volkswagenem.

Jak się okazało, przewoził liście tytoniu. W tym samym czasie tuż przy posesji zatrzymany został 27-latek kierujący volvo – również wypełniony tytoniem. W wyniku działań funkcjonariuszy zabezpieczono 300 kg liści i 5 kg krajanki tytoniowej, a także maszynę do jej produkcji. Jak wskazują wyliczenia, uszczuplenie budżetu państwa z tytułu niezapłaconych podatków stanowi około 200 000 złotych.

Za nielegalne przechowywanie i wytwarzanie wyrobów tytoniowych, zgodnie z kodeksem karnym skarbowym grozi wysoka grzywna, pozbawienie wolności lub zastosowanie obu kar łącznie.

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl