22.7 C
Skarżysko-Kamienna
wtorek, 23 lipca, 2024

507-145-748

Strona głównaTrwa akcja bezpieczny powiat- Prędkość ,,Speed”

Trwa akcja bezpieczny powiat- Prędkość ,,Speed”

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Na terenie powiatu koneckiego prowadzone są działania kontrolno- prewencyjnie o kryptonimie Bezpieczny Powiat – Prędkość ,,Speed”. Głównym celem dzisiejszych działań jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości.

Nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. Dlatego dziś na terenie powiatu koneckiego prowadzone są działania kontrolno-prewencyjne o kryptonimie Bezpieczny Powiat- Prędkość ,,Speed”. W działaniach uczestniczą między innymi funkcjonariusze ze specjalnych komórek zwalczających ,,piratów drogowych” z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

Policjantów wyposażonych w sprzęt służący do kontroli prędkości, wspomaga także policyjny dron, który z powietrza obserwuje zachowanie kierujących i pieszych, szczególnie w rejonach przejść. Funkcjonariusze oprócz prędkości zwracają także uwagę na trzeźwość, stan techniczny pojazdu oraz obowiązkowe wyposażenie

Już na początku działań policjanci z koneckiej grupy „speed” zatrzymali 30-latkę w audi, która kierowała pojazdem, nie posiadając do tego uprawnień. Za to wykroczenie oprócz wysokiej grzywny, może czekać ją sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Z kolei w Sielpi policjanci z kieleckiej grupy „speed” zatrzymali dwóch kierujących po użyciu alkoholu. Pierwszy z nich to 41-latek, który kierował pojazdem marki Seat, w jego organizmie było ponad 0,3 promila alkoholu. Drugi to 47-latek podróżujący dostawczym fiatem, jego badanie wykazało 0,4 promila. Teraz nieodpowiedzialni mężczyźni staną przed sądem. Ponadto policjanci ujawnili również 3 kierujących, którzy wyprzedzali na przejściu dla pieszych oraz dwóch, którzy przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h.

Apelujemy o jazdę zgodną z przepisami oraz zachowanie szczególnej ostrożności na drodze.

Opr. MP

Źródło: KPP w Końskich

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl