20.7 C
Skarżysko-Kamienna
sobota, 22 czerwca, 2024

507-145-748

Strona głównaInne kategorieBezpieczeństwoTen numer telefonu uratował w Kielcach przed próbą samobójczą

Ten numer telefonu uratował w Kielcach przed próbą samobójczą

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Samorząd województwa świętokrzyskiego od wielu lat dofinansowuje koszty działania “Telefonu zaufania dla osób w kryzysie”. Dziś podpisano umowę z dyrektorem Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach Magdaleną Gościniewicz. W wydarzeniu wzięli udział marszałek Andrzej Bętkowski i wicemarszałek Renata Janik, dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Elżbieta Korus i jej zastępca Arkadiusz  Ślipikowski.

Dzięki funkcjonowaniu anonimowego, bezpłatnego “Telefonu zaufania dla osób w kryzysie” o numerze 195 25, w latach ubiegłych udało się zapobiec licznym próbom samobójczym, podjęte zostały interwencje kryzysowe, które dotyczyły rodzin i osób samotnych.

– DZIAŁANIE „TELEFONU ZAUFANIA” SZCZEGÓLNIE W DOBIE PANDEMII ODPOWIADA NA POTRZEBY OSÓB BĘDĄCYCH W SYTUACJI KRYZYSOWEJ, DLA KTÓRYCH JEST ON CZASEM JEDYNĄ DROGĄ WSPARCIA PSYCHICZNEGO. ZAPRASZAMY MIESZKAŃCÓW WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO DO KORZYSTANIA Z INFOLINII, PROBLEMY SĄ PO TO, ABY JE ROZWIĄZYWAĆ – PODKREŚLIŁA WICEMARSZAŁEK RENATA JANIK.

Sejmik województwa świętokrzyskiego przyjął niedawno uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla Miasta Kielce z przeznaczeniem na wsparcie zadania własnego powiatu z zakresu pomocy społecznej, dotyczącego specjalistycznego poradnictwa realizowanego w ramach “Telefonu zaufania dla osób w kryzysie”.

Telefon interwencyjny zapewnia możliwość szybkiego dotarcia do specjalistycznego wsparcia. Osoby, które dzwonią, otrzymają pomoc w postaci wsparcia emocjonalnego, zmniejszenia poczucia lęku i przeciwdziałania reakcjom depresyjnym.

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl