20.3 C
Skarżysko-Kamienna
wtorek, 23 lipca, 2024

507-145-748

Strona głównaInformacjeSpołeczeństwoTa ulica jest dziurawa jak powierzchnia Księżyca. Doczeka się przebudowy

Ta ulica jest dziurawa jak powierzchnia Księżyca. Doczeka się przebudowy

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Ulica Główna na osiedlu Pogorzałe zostanie gruntownie przebudowana. Politycy PiS ogłosili, że Skarżysko-Kamienna otrzyma dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Mieszkańcy osiedla Pogorzałe od kilkunastu lat starali się o remont najważniejszej drogi osiedla — ulicy Głównej. Ciągnie się ona od tzw. starej siódemki do ul. Rajdowej.

Wczoraj politycy PiSu ogłosili, że wojewoda świętokrzyski rekomendował premierowi Mateuszowi Morawieckiemu dofinansowanie pełnej przebudowy drogi.

Konferencja prasowa ws. ul. Głównej. Od lewej: Artur Mazurkiewicz, Andrzej Bętkowski, Krzysztof Lipiec, Renata Bilska, Andrzej Pruś.
fot. M. K.

Podczas konferencji prasowej miejski radny Artur Mazurkiewicz (Klub Radnych PiS) oraz radna powiatowa Renata Bilska (również PiS) dziękowali posłowi Krzysztofowi Lipcowi za wsłuchanie się w ich głos, oraz pomoc w zabieganiu o tę inwestycję, tak ważną dla mieszkańców osiedla Pogorzałe.

Podkreślali oni, że kluczową rolę dla mieszkańców stanowi bezpieczeństwo. Po zakończeniu prac budowlanych ma ono znacznie wzrosnąć. Szczególnie ma to dotyczyć dzieci, które codziennie pokonując ul. Główną, idą do pobliskiej szkoły podstawowej.

W konferencji wziął udział również przewodniczący sejmiku województwa Andrzej Pruś oraz mieszkający w Skarżysku-Kamiennej marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski. Przybliżyli oni techniczne i finansowe zagadnienia związane z tą inwestycją.

Jej wartość to niemal 6 mln zł, a dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg to kwota prawie 4,2 mln zł. Zostanie wymieniona nawierzchnia drogi, z jednej strony jezdni zostanie wybudowany chodnik oraz kanał techniczny. Inwestycja będzie zrealizowana przez miasto do końca 2023 roku.

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Mateusz Kuna
Mateusz Kuna
Redaktor naczelny wSkarzysku.pl | e-mail: mateusz.kuna@wskarzysku.pl

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl