22.3 C
Skarżysko-Kamienna
sobota, 22 czerwca, 2024

507-145-748

Strona głównaInformacjeKronika policyjnaSzybkie i zdecydowane działanie

Szybkie i zdecydowane działanie

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

W minioną sobotę na Miejskim Stadionie Sportowym w Ostrowcu Świętokrzyskim rozegrany został mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski i Stal Stalowa Wola. W trakcie spotkania doszło do starcia pomiędzy pseudokibicami. Dzięki szybkim i zdecydowanym działaniom policjantów zatrzymano 11 osób. Wczoraj wszyscy usłyszeli już zarzuty udziału w bójce oraz zakłócenia w sposób niebezpieczny przebiegu imprezy masowej. W tym przypadku kara będzie zaostrzona z uwagi na chuligański charakter zachowania sprawców.

W minioną sobotę na Miejskim Stadionie Sportowym w Ostrowcu Świętokrzyskim rozegrany został mecz piłki nożnej. Nad bezpieczeństwem mieszkańców i kibiców czuwali nie tylko ostrowieccy stróże prawa, ale również i funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Kielcach. Policjanci pionów prewencji, ruchu drogowego oraz kryminalni byli obecni na trasach dojazdowych, dworcach oraz oczywiście w okolicach stadionu. Niestety pseudokibice zaznaczyli swoją obecność, w przerwie meczu doszło pomiędzy nimi do konfrontacji.
Organizator imprezy, zawnioskował o wkroczenie na stadion policjantów. W związku z realnym zagrożeniem dowódca policyjnych działań prowadzonych w związku z zabezpieczeniem meczu podjął decyzję o wprowadzeniu sił policyjnych na teren obiektu. Policjanci zabezpieczający mecz wkroczyli do akcji. Aby przywrócić porządek, mundurowi zmuszeni byli użyć środków przymusu bezpośredniego adekwatnych do zaistniałej sytuacji.
Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji mundurowych zatrzymano 11 osób, w wieku od 22 do 49 lat. Wczoraj wszyscy usłyszeli już zarzuty udziału w bójce oraz zakłócenia w sposób niebezpieczny przebiegu imprezy masowej. Teraz grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności. W tym przypadku kara będzie zaostrzona z uwagi na chuligański charakter zachowania sprawców. Sprawa ma charakter rozwojowy. Śledczy analizują teraz nagrania z monitoringu oraz policyjnych kamer, aby ustalić i zatrzymać kolejne osoby, które brały udział w bójce.

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl