15.8 C
Skarżysko-Kamienna
czwartek, 23 maja, 2024

507-145-748

Strona głównaInformacjeInne kategorieSzpital Powiatowy w Skarżysku na liście rankingowej o dofinansowanie SOR-ówska

Szpital Powiatowy w Skarżysku na liście rankingowej o dofinansowanie SOR-ówska

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Zespół Opieki Zdrowotnej w Skarżysku-Kamiennej Szpital Powiatowy im. Marii Skłodowskiej-Curie zakwalifikował się na wysokiej pozycji listy rankingowej konkursu na wsparcie Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych z Funduszu Medycznego Ministerstwa Zdrowia. Szpital w ramach ministerialnego konkursu może liczyć na kwotę 14 668 000 zł, czyli sto procent wnioskowanej dotacji celowej. Z wnioskowanej kwoty szpital planuje przeprowadzić modernizację pomieszczeń SOR-u oraz zakupić sprzęt do diagnostyki i ratowania życia ludzkiego.

Na stronie Ministerstwa Zdrowia opublikowano listę rankingową na wybór wniosków o dofinansowanie podmiotów leczniczych w ramach programu inwestycyjnego w zakresie zadań polegających na modernizacji, przebudowie lub doposażeniu szpitalnych oddziałów ratunkowych (SOR) lub pracowni diagnostycznych współpracujących z SOR w ramach Subfunduszu modernizacji podmiotów leczniczych.

Lista obejmuje 207 podmiotów leczniczych, w tym 152 szpitale w Polsce. Wśród nich, na wysokiej, bo 24 pozycji znajduje się wniosek Szpitala Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej pn.: “Modernizacja i doposażenie w sprzęt medyczny Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Skarżysku-Kamiennej”, który otrzymał 676 punktów.

– Modernizacja Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, a także i jego wyposażenie w sprzęt diagnostyczny jest bardzo istotne zarówno dla pacjenta jak i personelu medycznego. Cieszy mnie, że wniosek złożony przez nasz Szpital, jako jedyny z województwa świętokrzyskiego znalazł się na liście rankingowej do dofinansowania w pierwszej trzydziestce. Wysoka pozycja na liście pozwala liczyć, że Szpital środki z Funduszu Medycznego Ministerstwa Zdrowia otrzyma, a kwota ponad 14 mln zł to znaczące wsparcie dla naszej jednostki. W tym miejscu należą się słowa podziękowania dla Dyrektora i Pracowników Szpitala za merytoryczny projekt oraz dla Samorządowców, którzy zaangażowali się w działania naszego szpitala – mówi starosta Artur Berus.    

Szpital Powiatowy w Skarżysku w ramach ministerialnego konkursu może liczyć na kwotę 14 668 000 zł, czyli sto procent wnioskowanej dotacji celowej.

– Z przyznanej kwoty sfinansujemy modernizację wszystkich pomieszczeń SOR-u oraz zakupimy wiele sprzętu do diagnostyki i ratowania życia ludzkiego, m. in. nowoczesny tomograf komputerowy i cyfrowe aparaty RTG (stacjonarny i przenośny) – informuje Leszek Lepiarz, dyrektor Szpitala Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej, podkreślając, że sukces skarżyskiego Szpitala jest wynikiem ogromnego zaangażowania pracowników Szpitala, którzy sprawnie i skutecznie napisali wniosek o dofinansowanie, za co serdeczne dziękuje.

Przewidywany okres realizacji wszystkich działań w ramach realizacji wniosku to lata: 2023-2025.

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl