17.8 C
Skarżysko-Kamienna
wtorek, 25 czerwca, 2024

507-145-748

Strona głównaInformacjeSkarżysko-KamiennaSzedł w krótkich spodenkach i kapciach drogą S-7

Szedł w krótkich spodenkach i kapciach drogą S-7

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Szybka reakcja skarżyskich policjantów być może uratowała życie 76-latka z powiatu szydłowieckiego. Schorowany senior szedł w krótkich spodenkach i kapciach krajową drogą S-7, obok przejeżdżających samochodów. Mundurowych zawiadomili właśnie kierowcy. Mężczyzna trafił pod opiekę medyków.

Tuż po godzinie 7.30 w czwartkowy poranek do dyżurnego skarżyskiej, policyjnej jednostki wpłynęło niecodzienne zgłoszenie. Z relacji zgłaszającego wynikało, że ulicą Krasińskiego idzie starszy mężczyzna ubrany jedynie w bluzę, krótkie spodenki i kapcie. Natychmiast wskazany rejon spatrolowali policjanci, ale nie napotkali opisanego człowieka.

Rozpytali także przechodniów, jednak ci także nie widzieli seniora. Po kilku minutach mundurowi otrzymali kolejne zgłoszenie. Tym razem kierowcy jadący krajową „siódemką”, zauważyli idącego po krawężniku ekspresówki mężczyznę. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli z pomocą.

Na pasie trasy S-7 ujrzeli pieszego idącego w kierunku Szydłowca. Rzeczywiście ubrany był tak, jak podano w zgłoszeniu. Okazał się nim 76-letni mieszkaniec powiatu szydłowieckiego. Kontakt z nim był utrudniony, miał na nogach otarcia naskórka. Stróże prawa przewieźli mężczyznę do skarżyskiego szpitala.

W międzyczasie mundurowi ustalili, że 76-latka szukają także ich koledzy z szydłowieckiej komendy. Cierpiący na zaniki pamięci senior wyszedł z miejsca zamieszkania około północy.

Zarówno szybka reakcja świadków i natychmiastowe działanie policjantów bez wątpienia przyczyniło się do szczęśliwego finału opisanej historii.

Opr. JG

źródło: KPP w Skarżysku – Kamiennej

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Mateusz Kuna
Mateusz Kuna
Redaktor naczelny wSkarzysku.pl | e-mail: mateusz.kuna@wskarzysku.pl

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl