17.8 C
Skarżysko-Kamienna
wtorek, 25 czerwca, 2024

507-145-748

Strona głównaInne kategoriePrzyrodaŚwiętokrzyskie trasy rowerowe popularne również poza sezonem

Świętokrzyskie trasy rowerowe popularne również poza sezonem

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Od 17 stycznia 2022 r. w województwie świętokrzyskim funkcjonuje system do zliczania rowerzystów, który został zbudowany na zlecenie Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. W okresie od 1 listopada 2022 r. do 1 kwietnia 2023 r. czujniki pomiarowe, które zainstalowane zostały w Kielcach, Sandomierzu i Sielpi Wielkiej zarejestrowały łącznie 14 937 rowerzystów. Najwięcej w Kielcach 7290 (48%), a następnie Sandomierzu 6358 (43%) i Sielpi Wielkiej 91370 (9%).

Z raportu możemy dowiedzieć się, że średnia dzienna liczba rowerzystów w analizowanym okresie dla wszystkich lokalizacji wyniosła 98. W szczytowym dniu na rower wsiadło 682 osoby. Podobnie jak w okresie wiosna-lato najwięcej rowerzystów porusza się na rowerze od piątku do niedzieli.

Prezentowane dane są bardzo zadowalające – podkreśla Tomasz Jamka członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego. –  Biorąc pod uwagę niezbyt sprzyjającą dla rowerzystów aurę jaka panuje w okresie późnej jesieni oraz zimy, fakt, że tyle osób poruszało się rowerem, świadczy, że powstająca infrastruktura rowerowa w województwie świętokrzyskim cieszy się coraz większą popularnością, również poza tzw. wysokim sezonem – dodaje.

Dla przypomnienia warto powiedzieć, że w okresie od 1 kwietnia do 31 października 2022 r. czujniki zarejestrowały aż 115 129 rowerzystów. Najwięcej rowerzystów poruszało się na trasach w dni wolne od pracy oraz w czasie długich weekendów. I tak niekwestionowanym liderem w okresie długiego weekendu związanego ze świętem Bożego Ciała był Sandomierz. System w dniach 16-19 czerwca zliczył tam 3210 rowerzystów. Było to o 1260 więcej niż w okresie długiego majowego weekendu (30 kwietnia – 3 maja).

Piotr Kisiel, dyrektor Departamentu Edukacji, Sportu, Turystyki i Spraw Zagranicznych zauważa, że system do zliczania rowerzystów sprawdził się na tyle, że w bieżącym roku planowana jest jego rozbudowa. Nowe czujniki mają pojawić się w najatrakcyjniejszych turystycznie lokalizacjach województwa świętokrzyskiego Bałtowie, Świętej Katarzynie i Świętym Krzyżu.

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl