22.3 C
Skarżysko-Kamienna
sobota, 22 czerwca, 2024

507-145-748

Suchedniów pod żaglami

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

W sobotę, 22 lipca nad suchedniowskim zalewem na terenie Camping 140 odbył się piknik rodzinny „Suchedniów pod Żaglami”.

Była to kolejna inicjatywa oddolna w ramach projektu „Suchedniów: Kulturalnie”, realizowanego przez Suchedniowski Ośrodek Kultury „Kuźnica”. Pomysłodawcą wydarzenia był Jakub Kuszewski.

Pomysł spotkał się z dużym zainteresowaniem mieszkańców. Ponad 150 osób wzięło udział w bezpłatnych rejsach po zalewie na jachtach „Kapitan Bernas” i „Sterna” pod okiem członków Towarzystwa Żeglarskiego „Sterna” Skarżysko-Kamienna.

Oprócz rejsów po zalewie zorganizowano także warsztaty z prac bosmańskich, wiązania węzłów żeglarskich, można było nauczyć się wybijać szklanki dzwonem pokładowym, buchtować liny, zrobić sobie pamiątkową fotografię w sztormiaku i marynarskich strojach. Piknikowi towarzyszyła wystawa fotografii z rejsów po morzach i jeziorach.

O godzinie 19:00 rozpoczął się koncert zespołu Old Marinners, który zabrał liczne zebraną publiczność w muzyczną podróż po morzach i portach całego świata. Zespół zagrał w składzie: Martyna Jurga — thin whistle, flet poprzeczny, śpiew; Magdalena Piasta — Bolechowska — skrzypce, śpiew; Andrzej Filipiak — gitara basowa, śpiew; Arkadiusz Rurarz — banjo, mandolina, harmonijka ustna, śpiew; Grzegorz Ziętkowski — gitara akustyczna, śpiew.

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl