7.5 C
Skarżysko-Kamienna
wtorek, 23 kwietnia, 2024

507-145-748

Stracił duże pieniądze

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Złą wiadomość od pracowników swojego banku usłyszał wczoraj 36-latek. Jak się okazało, mężczyzna kilka godzin wcześniej odebrał telefon od oszusta podającego się za pracownika placówki. Uwierzył „bankierowi” i stracił ponad 60 tysięcy złotych.

Wczoraj rano do 36-latka z Kielc zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako pracownik banku. „Konsultant” informował mężczyznę, że pieniądze zgromadzone na jego koncie są zagrożone. Kielczanin nie podejrzewał, że może rozmawiać z oszustem. W trakcie rozmowy fałszywy bankier poinformował 36-latka, że jest sposób, aby uchronić oszczędności. Należało jedynie otworzyć nowy rachunek, jak to określił rzekomy konsultant – „bezpieczne konto”. Wcześniej jednak „bankowiec” polecił 36-latkowi, aby ten sprawdził stan konta, czy przypadkiem jego oszczędności nie zostały już skradzione.

Zaraz po tym gdy mężczyzna upewnił się i potwierdził, że pieniądze znajdują się na jego rachunku, oszust polecił, aby 36-latek przelał je na wskazane nowe konto. Kielczanin postępował zgodnie z instrukcjami rzekomego bankiera. Po zakończeniu rozmowy, gdy udał się do banku, okazało się, że nikt z pracowników do niego nie dzwonił. Niestety okazało się również, że z jego oszczędności nie została nawet złotówka. Mężczyzna stracił ponad 60 tysięcy złotych.

Opr. MPK

Źródło KMP w Kielcach

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl