17.1 C
Skarżysko-Kamienna
piątek, 14 czerwca, 2024

507-145-748

Strona głównaInformacjeSpotkanie wigilijne w Mostkach

Spotkanie wigilijne w Mostkach

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

18 grudnia w Wiejskim Domu Kultury w Mostkach odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne zorganizowane dla osób starszych i samotnych.

Najpierw Zespół Pieśni i Tańca „Skokotliwi” zaprezentował przedstawienie obrzędowe ubieranie choinki, którą na własnych ramionach przyniósł sołtys Jacek Uba. O tradycji ubierania choinki w dawnych czasach mówił Bogdan Jaworski. Panie z zespołu ubierały drzewko w staropolskie ozdoby: światy, czyli ozdoby z opłatka, papierowe łańcuchy, aniołki i dzwonki, jabłka i orzechy zawijane w srebrną folię. Przestawienie, przeplatane śpiewem kolęd i pastorałek, wyreżyserowała kierowniczka zespołu, Małgorzata Wyderska. Zespołowi akompaniowali Dariusz Figarski na akordeonie i Ryszard Kucewicz na bębenku.

Następnie ks. proboszcz Emanuel Kolatorowicz odczytał fragment Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa. Zebrani połamali się opłatkiem składając sobie wzajemne życzenia, na koniec zasiedli do wigilijnego stołu.
Przy wigilijnym stole z seniorami zasiedli m.in.: przewodniczący Rady Miejskiej w Suchedniowie- Krzysztof Adamiec, zastępca burmistrza Miasta i Gminy Suchedniów- Dariusz Miernik, prezydent Starachowic Marek Materek, sekretarz Miasta i Gminy Suchedniów- Magdalena Przyjemska, radni: Monika Bator,  Waldemar Krogulec, Marcin Pałac, Arkadiusz Pająk, Agnieszka Włodarczyk-Mazurek oraz dyrektor SOK „Kuźnica” Andrzeja Karpiński.

Źródło i foto: Miasto i Gmina Suchedniów

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl