20.3 C
Skarżysko-Kamienna
wtorek, 23 lipca, 2024

507-145-748

Strona głównaInformacjeHistoriaSpotkanie "Kultura bez barier"

Spotkanie “Kultura bez barier”

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

W środę 26 kwietnia 2023 r. o godz. 11.00-14.00 na terenie Parku Etnograficznego w Tokarni Muzeum Wsi Kieleckiej odbędzie się Dzień Otwarty – „Kultura bez barier”. Podczas wydarzenia zaprezentowana zostanie oferta turystyczna oraz edukacyjna, skierowana do dzieci, młodzieży oraz dorosłych z niepełnosprawnością narządu wzroku, z niepełnosprawnością intelektualną oraz w spektrum autyzmu.

Goście obejrzą efekty realizacji zadania “Rozszerzenie i ulepszenie dostępności oferty edukacyjnej Muzeum Wsi Kieleckiej w Parku Etnograficznym w Tokarni na potrzeby odbiorców wydarzeń kulturalnych” realizowanego w ramach grantu Kultura bez barier.

Na terenie sektora dworsko-folwarcznego uczestnicy będą mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach „Domeczki z deseczki, czyli jak budowano domy na dawnej wsi”, „Częste mycie skraca życie, czyli higiena i kosmetyka na dawnej wsi”, „Od ziarenka do bochenka” oraz „Od niteczki do koszuleczki”. Dostępne będą również otwarte warsztaty plastyczne „Obrazy malowane naturą” oraz „Warsztaty plastyczne – na ludowo”, a także warsztaty konserwatorskie.

Zaprezentowane zostaną wykonane w ramach założeń projektowych repliki eksponatów, które można spotkać w naszym Muzeum. Będzie można zapoznać się w sposób manualny z przedmiotami związanymi z życiem codziennym i rzemiosłem występującym na dawnej wsi.

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl