20.1 C
Skarżysko-Kamienna
piątek, 14 czerwca, 2024

507-145-748

Strona głównaSpotkanie autorskie z Grzegorzem Rakiem

Spotkanie autorskie z Grzegorzem Rakiem

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Serdecznie zapraszamy na spotkane autorskie z Grzegorzem Rakiem autorem powieści PUZZLE POLSKIE. Spotkanie odbędzie się 19 maja 2023 r. o godz. 18:00 w sali kawiarni Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej. Wstęp wolny.

Biogram

Urodziłem się w 1960 roku w Rzeczniowie. Działałem podczas studiów na kierunku Kulturalno — oświatowym w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów, prowadziłem nieformalny kabaret w kieleckich klubach studenckich „Wspak” i „Pod krechą”. Wymyśliłem i wcieliłem w życie tak zwane premiery studenckie w teatrze im. Stefana Żeromskiego – sezon 1983 i 1984. Pracowałem – krótko – jako kierownik klubu „Pod krechą”, instruktor w WDK Kielce i wreszcie jako dyrektor w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Chęcinach. Po przemianach ustrojowych w Polsce prowadziłem działalność gospodarczą niezwiązaną z kulturą. Co może ma znaczenie, należę do Związku Literatów Polskich.

Do pisania wróciłem w 2004 roku tekstem dramatu „Nasze święto”. Od tamtej pory powstało wiele moich utworów: dramatów, komedii, opowiadań wreszcie powieści. Długo nie publikowałem. Zdecydowałem się na ten krok dopiero w 2018 roku – ukazała się powieść „Miłość w Rzeczniowie”. Rok później pojawiła się w jednej książce mini powieść „Fotografia” i dwie jednoaktówki: uczestnicząca w konkursie na komedię Och teatru i teatru Montownia jednoaktówka – „Oni i misja” – znalazłem się tam w ścisłym finale- oraz jednoaktówka „Wolność”. W roku 2021 ukazał się zbiór moich opowiadań pt. „Opowiadania nie tylko mazurskie”. W tym zbiorze znalazły się między innymi opowiadanie „Nareszcie w domu”, którym wygrałem Ogólnopolski Konkurs o ZŁOTE PIÓRO WOJEWODY ŚWIĘTOKRZYSKIEGO i opowiadanie „Bolero” wyróżnione w kolejnej edycji tego konkursu. We wrześniu 2022 roku miała miejsce premiera mojego monodramu pt. „Wielkanoc” w reżyserii i wykonaniu Dawida Żłobińskiego.

Publikowałem także swoje teksty, recenzje i felietony w „Gazecie wyborczej”, Świętokrzyskim Kwartalniku Literackim, „Projektorze”. Obecnie pracuję nad dwutomową powieścią pt.”Puzzle polskie”. Będzie to fresk o polskich pokoleniach obejmujący swoją przestrzenią fabularną czasy współczesne, drugą wojnę światową, powstanie styczniowe. Powieść jest na ukończeniu, przygotowywana do druku.

Lubię żywy kontakt z publicznością podczas moich spotkań autorskich. Staram się, na ile jest to możliwe, aby spotkania przebiegały w nieszablonowy sposób.

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl