15.8 C
Skarżysko-Kamienna
czwartek, 23 maja, 2024

507-145-748

Strona głównaInne kategorieBezpieczeństwoSkarżyskie Dni Profilaktyki: o bezpieczeństwie seniorów

Skarżyskie Dni Profilaktyki: o bezpieczeństwie seniorów

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

18 maja w Patio Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbyła się prelekcja „BEZPIECZNY SENIOR”, organizowana w ramach Skarżyskich Dni Profilaktyki.

Prelekcja miała charakter otwarty. Do udziału w niej zaproszeni byli mieszkańcy miasta: osoby starsze oraz wszystkie osoby zainteresowane tematyką szeroko pojętego bezpieczeństwa i komfortu życia seniorów, oraz przeciwdziałania przemocy wobec osób starszych. Tematyka spotkania wynika z potrzeby mówienia o zjawisku przemocy, konieczności zawracania uwagi na jej symptomy oraz sposoby reagowania na nią.

Uczestników spotkania przywitali: Mateusz Dąbrowski, pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Seniorów oraz Urszula Wiśniewska, kierownik Referatu Zdrowia i Spraw Społecznych w Urzędzie Miasta. O tym, że warto rozmawiać o przemocy wobec osób starszych, ze zgromadzonymi uczestnikami prelekcji rozmawiała Edyta Nowak-Rydz, specjalista do spraw przeciwdziałania przemocy domowej. Anna Sławińska z Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej mówiła o szeroko pojętym bezpieczeństwie seniorów, zarówno w kontekście przemocy domowej, jak i powszechnego zjawiska oszustw.

O bezpieczeństwie żywieniowym i profilaktyce opowiedziała Joanna Karpeta, dietetyk. Wydarzenie realizowane przez Gminę Skarżysko-Kamienna jest finansowane z pieniędzy przeznaczonych na realizację gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii na rok 2023 i objęte jest patronatem honorowym Prezydenta Miasta Skarżyska-Kamiennej Konrada Kröniga.

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl