15.8 C
Skarżysko-Kamienna
czwartek, 23 maja, 2024

507-145-748

Strona głównaInformacjeSkarżysko-KamiennaSkarżyska liga bule – zapraszamy na kolejne spotkanie

Skarżyska liga bule – zapraszamy na kolejne spotkanie

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

W poniedziałek 23 października na hali sportowej w Skarżysku-Kamiennej odbędzie się koleje spotkanie w ramach nauki gry w bule.

Prezydent miasta zaprasza do udziału wszystkich chętnych mieszkańców miasta, a w szczególności seniorów i osoby niepełnosprawne. Udział jest bezpłatny.

Nauka gry w bule została zainaugurowana 9 października. W najbliższy poniedziałek (23 października) o godzinie 10.00 odbędzie się kolejny trening. Do ligi mogą dołączyć też osoby, które nie brały udziału w pierwszym spotkaniu.

Przed uczestnikami kilka treningów, które zakończą się turniejem. Szczegółowe informacje udzielane są pod numerem telefonu: 41 25 20 118.

Liga bule organizowana jest przez gminę Skarżysko-Kamienna w ramach działań Programu  Rozwój Lokalny ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014 – 2021. Treningi prowadzi instruktor Andrzej Janowski, który w 2014 r. zdobył wicemistrzostwo Polski. Rok 2015 to zwycięstwa w turniejach eliminacyjnych, zdobycie Pucharu Polski, awans na I miejsce w rankingu krajowym i wreszcie powołanie do kadry narodowej. Kolejne lata to zwycięstwa w Mistrzostwach Polski, jak również rywalizacja na arenie międzynarodowej m.in. w Czechach – IV miejsce, na Słowacji czy udział w zawodach Regional Open – VI miejsce, World Open w Hiszpanii – X miejsce i European Championships w Portugalii. Z roku na rok udało mu się również awansować w rankingu światowym – obecnie jest na 50. miejscu. Za osiągnięcia sportowe kilkakrotnie otrzymywał wyróżnienia i nagrody od władz gminy, Prezydenta Kielc oraz Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. W 2017 roku  zdobywał doświadczenie instruktorskie pod okiem wybitnego hiszpańskiego trenera Miguela Angel Lopez Vidala, a w 2018 uczestniczył w szkoleniu prowadzonym przez Cheol Hyeon Kwon – jednego z najlepszych na świecie trenerów bocci.

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl