17.1 C
Skarżysko-Kamienna
piątek, 14 czerwca, 2024

507-145-748

Strona głównaInformacjeSkarżysko-KamiennaSeniorka ofiarą fałszywego policjanta

Seniorka ofiarą fałszywego policjanta

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Nie milkną policyjne apele dotyczące oszustw, których ofiarami najczęściej padają seniorzy. Wczoraj fałszywy policjant zwabił w pułapkę 83-letnią mieszkanką Skarżyska-Kamiennej. Kobieta straciła ponad 65 000 złotych.

Skarżyscy policjanci po raz kolejny ostrzegają przed oszustami, podającymi się za stróżów prawa. We wtorkowe popołudnie w sidła przestępców wpadła 83-letnia skarżyszczanka. Do seniorki na telefon stacjonarny zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza policji. Zmanipulował rozmówczynię, wmawiając jej, że oszczędności trzymane w domu są w niebezpieczeństwie. Należy je przekazać do policyjnego depozytu. W tym celu przyjdzie do niej funkcjonariusz w cywilnym ubraniu. Seniorka dała wiarę przestępcy i wyrzuciła przez okno torebkę z oszczędnościami. Łącznie straciła ponad 65 000 złotych.

Pamiętajmy!!! Jeśli nie mamy pewności z kim rozmawiamy, nie kontynuujmy dialogu i w żadnym razie nie podajmy swoich danych. Policjanci także nigdy nie proszą o przekazywanie im pieniędzy. Odbierając telefon od osób, które żądają wydania gotówki, bądź jej wypłacenia z banku,  bądźmy pewni, że to oszuści. Apelujemy o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z nieznajomymi. O takich przypadkach niezwłocznie informujmy policję, rodzinę, najbliższych sąsiadów lub znajomych.

Typując przyszłe ofiary przestępcy bazują na starych książkach telefonicznych, gdzie znajdują się dane abonentów. Rozważmy zatem zmianę numerów telefonów stacjonarnych. Wówczas zgodnie z obowiązującymi przepisami nasz numer telefonu nie będzie powszechni dostępny.

Opr. JG

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl