22.7 C
Skarżysko-Kamienna
wtorek, 23 lipca, 2024

507-145-748

Strona głównaInformacjeKronika policyjnaSarna w mieście – pomogli mundurowi

Sarna w mieście – pomogli mundurowi

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Poniedziałkowy poranek przyniósł niecodzienną interwencję. Do dyżurnego opatowskiej jednostki wpłynęło zgłoszenie o tym, że na terenie miasta błąka się dzikie zwierzę, które nie ma możliwości wydostania się w bezpieczne dla siebie miejsce. Sarna, bo o niej mowa, weszła w ślepą uliczkę, z której jedyne wyjście prowadziło na ruchliwą ulicę. Skierowani na miejsce mundurowi zabezpieczyli zwierzę i wypuścili w bezpiecznym miejscu.

W poniedziałek o poranku do dyżurnego opatowskiej jednostki wpłynęło zgłoszenie od zaniepokojonej kobiety o tym, że na jednej z miejskich ulic zabłąkała się sarna. Sytuacja była o tyle niefortunna, że zwierzę weszło w ślepą uliczkę, z której jedyne wyjście prowadziło na ulicę w rejonie szkoły i szpitala, gdzie natężenie ruchu rano jest dość duże. Skierowany na miejsce policyjny patrol zabezpieczył dojazd do ulicy, aby sarna nie wybiegła przed któryś z jadących pojazdów.

Następnie funkcjonariuszom wsparcia udzielili strażnicy miejscy z Opatowa oraz myśliwi z miejscowego koła łowieckiego, wśród których znalazł się także kierownik Ogniwa Patrolowo – interwencyjnego opatowskiej komendy, który prywatnie jest również myśliwym. Mundurowi odłowili sarnę, a następnie całą i zdrową wypuścili w jej naturalne środowisko.

Wizyty dzikich zwierząt w mieście nie są rzadkością. Zazwyczaj same radzą sobie z powrotem do swojego naturalnego środowiska. Kiedy tak się nie dzieje niejednokrotnie, to właśnie w pierwszej kolejności policjanci są wzywani na miejsce. Sytuacje te są potencjalnie niebezpieczne. Dzikie zwierzę może wpaść pod samochód i spowodować kolizję, co doprowadzić może również do urazów u samego zwierzęcia. Wystraszone może także kogoś zaatakować. Postawa kobiety, która dokonała zgłoszenia na numer alarmowy 112, spowodowała, że ani zwierzęciu, ani osobom postronnym nie stała się krzywda.

Opr. KCW

Źródło: KPP w Opatowie

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl