16.4 C
Skarżysko-Kamienna
czwartek, 23 maja, 2024

507-145-748

Strona głównaZ powiatuSuchedniówRusza produkcja w nowej fabryce na terenie Suchedniowa

Rusza produkcja w nowej fabryce na terenie Suchedniowa

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Już za kilka dni rusza produkcja w nowej fabryce w Suchedniowie. Tak zapowiedziała Patrycja Bębas, prezes zarządu ARP Budownictwo, podczas otwarcia zakładu prefabrykacji betonowej w Suchedniowie przy ul. Sportowej na terenie dawnego „Marywilu”.

 Zakład powstał w rekordowo krótkim czasie. Od wbicia symbolicznych łopat upłynęło zaledwie 10 miesięcy. Planowana jest jego dalsza rozbudowa o kolejne dwie hale. Drugą, także o powierzchni 14 tys. mkw i trzecią o połowę mniejszą. Łączne nakłady to około 100 mln złotych, a pracę docelowo znajdzie w niej 150 osób.

– Prefabrykacja w Polsce przeżywa od kilku lat istny renesans. My to widzimy i dlatego ten zakład powstał z myślą o tym, aby zaspokoić pewną część rynku budowlanego w kraju. Wydajność linii produkcyjnych w zakładzie na dziś to około 230 metrów sześciennych dziennie, co w skali roku daje możliwości produkcyjne na poziomie 150 tysięcy ton gotowych elementów prefabrykowanych – mówiła Patrycja Bębas, podczas uroczystości otwarcia zakładu, prezentując zarazem zespół współpracowników, w tym dyrektora zakładu w Suchedniowie Piotra Krakowskiego. Dyrektor w formie prezentacji multimedialnej przedstawił szczegóły technologiczne i możliwości zakładu.  

Wydarzenie zgromadziło wiele osób, w tym między innymi wiceminister sportu i turystyki Annę Krupkę, wiceministra infrastruktury Grzegorza Witkowskiego, posłankę Agatę Wojtyszek, posła Krzysztofa Lipca, senatora Krzysztofa Słonia, marszałka województwa świętokrzyskiego Andrzeja Bętkowskiego. Samorząd Suchedniowa reprezentowali burmistrz Miasta i Gminy Suchedniów Cezary Błach i jego zastępca Dariusz Miernik. W swych wystąpieniach goście podkreślali ogromne zaangażowanie Marii Zuby, byłej posłanki, obecnie doradcy wojewody świętokrzyskiego w realizację zamierzenia. Została ona wręcz określona „Matką Chrzestną” tej inwestycji.

– W zakładzie będziemy produkowali belki, słupy, dźwigary struno-betonowe, płyty HC i inne elementy dla budownictwa kubaturowego. Chodzi o budownictwo przemysłowe, magazynowe oraz wielorodzinne. Prefabrykacja w Polsce od lat przeżywa renesans i my to widzimy. Dlatego to miejsce powstało z myślą o tym, by zaspokoić jakąś część rynku budowlanego w kraju. Wydajność linii produkcyjnych to ok. 230 m3 dziennie, co w skali roku daje możliwości produkcyjne na poziomie 150 tys. ton gotowych elementów prefabrykowanych – wyjaśnia Cezariusz Lesisz, Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu. – Nie lubię wyrażenia „udało się”, ponieważ jest to bardzo trudna i ciężka praca, w której uczestniczyło wiele osób. Właśnie wszystkie te osoby starały się, by projekt został zrealizowany w 10 miesięcy. To naprawdę jest rekordowe tempo i mam nadzieję, że w dalszej części inwestycji również będziemy działać tak szybko — podkreślił

Po oficjalnych wystąpieniach i przecięciu wstęgi obiekt poświęcili proboszcz Suchedniowa ks. Dariusz Pląsek i ks. Marek Adamus.

Jacenty Kita

Źródłosuchedniow.pl

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl