20.3 C
Skarżysko-Kamienna
wtorek, 23 lipca, 2024

507-145-748

Strona głównaInformacjeKronika policyjnaRozszerzył swe przestępcze dossier

Rozszerzył swe przestępcze dossier

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

26-letni mieszkaniec gminy Bliżyn jest podejrzany o to, że w ciągu tygodnia dwukrotnie nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Ponadto śledczy podejrzewają go o kradzież motocykla na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Wielokrotnie karany mężczyzna wkrótce ponownie stanie przed sądem. Grozi mu pięcioletnia rozłąka z wolnością.

We wtorkowy ranek policjanci skarżyskiej drogówki w gminie Bliżyn postanowili zatrzymać do kontroli opla. Kierujący zignorował znaki dawane przez funkcjonariuszy i podjął ucieczkę. Nie zwracał także uwagi na sygnały świetlne i dźwiękowe emitowane z policyjnego radiowozu. Po kilku kilometrach wjechał do kompleksu leśnego i zdołał uciec. Mundurowi powiadomili dyżurnego jednostki, który skierował do gminy Bliżyn dodatkowe policyjne siły.

Niebawem stróże prawa na jednej z posesji w miejscowości Jastrzębia odnaleźli opla, którym poruszał się uciekinier. Pojazd był zamknięty i nie było przy nim żadnych osób. Policjanci wstępnie ustalili, kto mógł prowadzić niemieckie auto. Po południu jeden z kryminalnych w czasie wolnym od służby zauważył w Bliżynie podejrzewanego mężczyznę. Nie tracąc figuranta z oczu, wezwał na miejsce innych funkcjonariuszy. Za kratki trafił 26-latek, który całkiem niedawno sprowadził się do gminy Bliżyn.

W momencie zatrzymania był nietrzeźwy i prawdopodobnie pod wpływem amfetaminy. Pobrano mu krew do dalszych badań. Śledczy szybko ustalili, że tydzień temu ten sam mężczyzna, prowadząc to samo auto, także nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Dodatkowo nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania. W zabezpieczonym oplu mundurowi odnaleźli… motocykl. Na jaw wyszło, że jednoślad został skradziony noc wcześniej w województwie kujawsko-pomorskim.

W środę 26-latek usłyszał zarzuty dwukrotnego niezatrzymania się do policyjnej kontroli. Tym samym rozszerzył swoją bardzo już bogatą kryminalną kartotekę. W czwartek prokurator zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru i poręczenia majątkowego. Finalnie mężczyźnie grozi nawet pięć lat więzienia. Policjanci nie wykluczają, że mężczyzna ma związek z kradzieżą zabezpieczonego motocykla. Wkrótce może więc usłyszeć kolejny zarzut.

Opr. JG

źródło: KPP w Skarżysku – Kamiennej

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl