18.1 C
Skarżysko-Kamienna
wtorek, 25 czerwca, 2024

507-145-748

Strona głównaInne kategoriePsychologiaRozpoczęły się Skarżyskie Dni Profilaktyki

Rozpoczęły się Skarżyskie Dni Profilaktyki

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

16 maja w Skarżysku-Kamiennej odbyła się prelekcja „Zaburzenia depresyjne u dzieci i młodzieży” adresowana do pedagogów, psychologów szkolnych, nauczycieli ze szkół i przedszkoli, przedstawicieli służb pomocowych. Wydarzenie organizowane było przez Urząd Miasta, jako jeden z elementów trwających Skarżyskich Dni Profilaktyki, do udziału, w których zaprasza Prezydent Miasta Konrad Krönig.

Tematyka spotkania podyktowana była realnymi problemami dzieci i młodzieży potwierdzonymi zatrważającymi danymi statystycznymi: według danych Narodowego Funduszu Zdrowia w ciągu ostatnich 5 lat w Polsce liczba dzieci i młodzieży leczonych z powodu zaburzeń depresyjnych i zaburzeń nastroju wzrosła o ponad 100% (w 2017 r. było to 12 tysięcy młodych osób, w 2021 r. już 25 tysięcy, a  liczby te stale rosną…).

Apatia, trudności w nauce i skupieniu się, rezygnacja z chętnie podejmowanych dotąd czynności/ obowiązków… pierwsze skojarzenie: lenistwo, a może nastoletni bunt… Tymczasem może się okazać, że obserwowane zmiany w zachowaniu dziecka to początek poważnych problemów.

O pierwszych symptomach zaburzeń depresyjnych u dzieci i młodzieży, zagrożeniach i skutkach zaburzeń emocjonalnych opowiedział Paweł Pociecha – interwent kryzysowy, specjalista psychoterapii uzależnień od Narkotyków Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii. Następnie głos zabrał Paweł Włosek – terapeuta uzależnień, prezes Stowarzyszenia Arka Noego, który wspólnie z psycholożką, Anną Kwaśniewską-Maciejczyk opowiedział o terapii osób z zaburzeniami depresyjnymi w naszym mieście.

Wydarzenie realizowane przez Gminę Skarżysko-Kamienna, jest finansowane ze środków przeznaczonych na realizację gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii na rok 2023 i objęte jest Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Skarżyska-Kamiennej Konrada Kröniga.

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl