30.8 C
Skarżysko-Kamienna
poniedziałek, 15 lipca, 2024

507-145-748

Strona głównaInne kategorieInwestycjeRozbudowa Alei Tysiąclecia

Rozbudowa Alei Tysiąclecia

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Blisko 9,5 mln zł pozyskał Powiat Skarżyski na rozbudowę Alei Tysiąclecia w Skarżysku-Kamiennej na odcinku od skrzyżowania z Aleją Piłsudskiego do skrzyżowania z ulicą Sokolą. To drugie co do wielkości dofinansowanie na przebudowę dróg powiatowych w województwie świętokrzyskim, na 54 zadania rekomendowane do dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w ramach naboru wniosków na 2024 rok. Listy dla poszczególnych województw zostały już zatwierdzone przez Prezesa Rady Ministrów. 

– Zgodnie z opublikowaną listą dla województwa świętokrzyskiego nasze zadanie pn. „Rozbudowa Al. Tysiąclecia w Skarżysku-Kamiennej na odcinku od skrzyżowania z Al. Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. Sokolą” o wartości prawie 13,5 mln zł może liczyć na dofinansowanie z RFRD w wysokości 70% wartości czyli prawie 9,5 mln zł. To dla naszego powiatu oraz dla mieszkańców miasta, którzy o remont tej drogi zabiegali od dawna, bardzo dobra wiadomość – mówi starosta Artur Berus.   

– Powiat Skarżyski i Zarząd Powiatu Skarżyskiego stanął na wysokości zadania i mimo wielu trudności, które napotkaliśmy na drodze, udało nam się złożyć wniosek na dofinansowanie do przebudowy ulicy Tysiąclecia, która jest jedną z najgorszych ulic w naszym mieście. Co ważne, jako Powiat Skarżyski otrzymaliśmy drugie, co do wielkości, przyznane dofinansowanie na przebudowę dróg powiatowych w naszym województwie, co pokazuje skuteczność – dodaje z zadowoleniem członek zarządu powiatu Adam Ciok.

Rozbudowa Alei Tysiąclecia w Skarżysku-Kamiennej to jedno z priorytetowych zadań władz powiatu skarżyskiego obecnej kadencji. Wykonanie ulicy o długości 820 m na odcinku od skrzyżowania z Aleją Piłsudskiego do skrzyżowania z ulicą Sokolą, przy której powstanie ścieżka rowerowa, chodnik oraz rondo dopełni zakończoną w ubiegłym roku największą inwestycję powiatową, jaką była budowa wiaduktu nad torami kolejowymi.  

Wartość złożonego do dofinansowania projektu wynosi 13 492 341,01 zł, rekomendowane 70% dofinansowanie stanowi kwotę w wysokości 9 444 638,00 zł, a wkład własny powiatu skarżyskiego wynosi 4 047 703,01 zł.

Realizacja zadania zaplanowana jest w 2024 roku.  

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl