8.8 C
Skarżysko-Kamienna
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

507-145-748

Strona głównaInformacjeSamorząd i politykaRegionalne targi pracy w Skarżysku-Kamiennej

Regionalne targi pracy w Skarżysku-Kamiennej

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Dziesiątki pracodawców z całego regionu, setki ofert pracy, propozycje atrakcyjnych szkoleń i kursów zawodowych – czekały na odwiedzających Regionalne Targi Pracy „Polska – Ukraina” w Skarżysku-Kamiennej. Wydarzenie zorganizował Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach we współpracy z Powiatowymi Urzędami Pracy: w Skarżysku-Kamiennej, Końskich oraz Szydłowcu. Partnerem inicjatywy był starosta skarżyski.

Główną przyczyną bezrobocia jest obecnie niedopasowanie kwalifikacji poszukujących pracy do potrzeb pracodawców – mówiła, otwierając Targi, Aleksandra Marcinkowska, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Rozwój edukacji ustawicznej, efektywne doradztwo i pośrednictwo pracy to sprawdzone sposoby na skuteczną aktywizację zawodową. Liczba bezrobotnych w województwie świętokrzyskim, w stosunku do końca lutego ubiegłego roku zmniejszyła się o 2.873 osoby. To znaczący spadek, choć musimy pamiętać, że w rejestrach urzędów pracy wciąż znajduje się 36.605 bezrobotnych – dodaje dyrektor Aleksandra Marcinkowska. Ponad 10 tysięcy bezrobotnych nie posiada kwalifikacji zawodowych, a ponad 7,7 tys. to osoby bez jakiegokolwiek doświadczenia na rynku pracy. To m.in. do takich osób skierowana była oferta udziału w skarżyskim wydarzeniu.

Dlaczego Regionalne Targi Pracy cieszą się tak dużym zainteresowaniem? Zarówno pracodawcy, jak i poszukujący pracy cenią sobie możliwość bezpośrednich kontaktów – mówi dyrektor WUP. Udział w Targach to także m.in. możliwość wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach, prowadzonych przez doradców zawodowych. Podczas nich omawiane są m.in. sposoby autoprezentacji kandydatów podczas rozmów kwalifikacyjnych i zasady sporządzania dokumentów aplikacyjnych. Warsztaty obejmują również m.in. analizę skutecznych metod poszukiwania pracy, w tym pracy za granicą, za pośrednictwem systemu EURES.

Ciekawe oferty zatrudnienia i aktywizacji zawodowej czekały również na cudzoziemców, w tym obywateli Ukrainy, szukających bezpiecznego miejsca do życia i pracy w województwie świętokrzyskim. Branża budowlana, produkcyjna, gastronomiczno – hotelowa, transportowa i rolnicza – tam cudzoziemcy najczęściej znajdują zatrudnienie u polskich pracodawców. Od momentu zbrojnej agresji rosyjskiej na Ukrainę, w świętokrzyskich urzędach pracy zarejestrowało się 1.939 obywateli Ukrainy, z czego blisko 89% stanowiły kobiety. W tym samym czasie, do urzędów w naszym regionie wpłynęło 10.437 zawiadomień od pracodawców o powierzeniu pracy Ukraińcom. Regionalne targi Pracy w Skarżysku – Kamiennej były elementem projektu Województwa Świętokrzyskiego pn. „Świętokrzyskie dla Ukrainy” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

Kolejna edycja Targów już we wtorek 4 kwietnia br. w godz. 11:00-15:00 w Starachowicach. Miejsce: Zespół Szkół Zawodowych Nr 3, ul. Szkolna 10.

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl