17.1 C
Skarżysko-Kamienna
piątek, 14 czerwca, 2024

507-145-748

Strona głównaInne kategorieEdukacjaRazem tworzyMY EKOświętokrzyskie

Razem tworzyMY EKOświętokrzyskie

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

W ramach „Kampanii edukacji ekologicznej z zakresu ochrony powietrza, odpadów i przyrody na terenie województwa świętokrzyskiego” organizowanej pod hasłem „Razem tworzyMY EKOświętokrzyskie” we Włoszczowie z mieszkańcami spotkał się wicemarszałek Marek Bogusławski. Podobne spotkanie odbędzie się dziś także w miejscowości Przybyszowy, powiat konecki.

Spotkania organizowane przez Departament Środowiska i Gospodarki Odpadami Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach mają na celu podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców województwa świętokrzyskiego, aktywizację społeczeństwa do działań na rzecz ochrony środowiska oraz kształtowanie postaw proekologicznych wśród społeczeństwa w obszarach: racjonalnego gospodarowania odpadami i ochrony powierzchni ziemi, ochrony atmosfery, ochrony różnorodności biologicznej i funkcji ekosystemów, ochrony i zrównoważonego gospodarowania zasobami wodnymi.

Podczas spotkania Elżbieta Kwiecień – Ząbek zastępca dyrektora Departamentu Środowiska i Gospodarki Odpadami przybliżyła temat ochrony środowiska w polityce Unii Europejskiej. Dyskutowano także o pożądanych postawach proekologicznych o tym jak właściwie postępować z odpadami, jak oszczędzać wodę i dbać o powietrze oraz jak chronić siebie i innych w przypadku alarmu smogowego.

Odbyły się także warsztaty dotyczące prawidłowej segregacji odpadów, tworzenia ekologicznych środków czystości oraz woreczków wielokrotnego użycia na owoce i warzywa zorganizowane przez firmę Ekorum.

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl