20.3 C
Skarżysko-Kamienna
wtorek, 23 lipca, 2024

507-145-748

Strona głównaInformacjeSamorząd i politykaRadni przyjęli zmiany w budżecie

Radni przyjęli zmiany w budżecie

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Uchwały w sprawie zmiany wieloletniej prognozy finansowej powiatu skarżyskiego na lata 2023 – 2035 oraz wprowadzenia zmian w budżecie powiatu na 2023 rok były przedmiotem XLIX w kadencji sesja Rady Powiatu Skarżyskiego. Radni obie uchwały przyjęli jednomyślnie. Sesja odbyła się 15 lutego na wniosek Zarządu Powiatu Skarżyskiego.

W ramach omawianych na sesji uchwał budżetowych m.in. przeznaczono kwotę 41 tys. zł na zakup sprzętu w ramach projektu Cyfrowy Powiat oraz kwotę 488 tys. zł na zakup samochodu ciężarowego typu wywrotka na potrzeby Zarządu Dróg Powiatowych. Jak poinformowała skarbnik powiatu Urszula Wrona, środki na zakup wywrotki pochodzą z dochodów uzyskanych przez Zarząd Dróg Powiatowych ze sprzedaży złomu oraz z refundacji wydatków z lat ubiegłych, a także ze zmniejszenia się wkładu powiatu na zadanie budowa wiaduktu.

Zabezpieczono także w budżecie powiatu na rok bieżący ponad 300 tys. zł na kontynuacje projektów unijnych przez szkoły ponadpodstawowe. I tak Zespół Szkół Transportowo-Mechatronicznych będzie kontynuować projekt „Uczymy nowocześnie w ZSTM”. Natomiast w ramach programu Erasmus, Zespół Szkół Technicznych kontynuować będzie projekty „Szkoła w chmurze”, „Staż zagraniczny-nowe doświadczenia-nowe kompetencje”, a Zespół Szkół Ekonomicznych projekt „Akredytacja 2022”.

Radni zwiększyli także o kwotę 142,5  tys. zł plan wydatków na 2023 rok projektu „Zaloguj się do pracy” realizowanego przez Powiatowy Urząd Pracy w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl