15.8 C
Skarżysko-Kamienna
czwartek, 23 maja, 2024

507-145-748

Strona głównaInne kategorieInwestycjePoznaliśmy plany inwestycji, która rozpoczęła się na Bernatce

Poznaliśmy plany inwestycji, która rozpoczęła się na Bernatce

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Na Bernatce powstaje rodzinny park rozrywki „NOE PARK”, który ma przyciągnąć do naszego miasta turystów z całego regionu świętokrzyskiego i spoza niego.

Ma to być miejsce rozrywki, rekreacji i edukacji. Jest to przedsięwzięcie realizowane przez prywatnego inwestora i za jego środki, przy wsparciu ze strony skarżyskiego samorządu. Szczegóły inwestycji przedstawione zostały w czasie konferencji prasowej, która odbywała się 27 września w Urzędzie Miasta.

 W konferencji uczestniczyli: prezydent Skarżyska-Kamiennej Konrad Krönig, zastępca prezydenta Andrzej Brzeziński oraz inwestor – Hubert Olejarz z firmy Freedom.

– Immanentną cechą dobrego menażera jest umiejętność zamienienia swojej pięty achillesowej w atut, a może nawet w sukces . Pragnę przypomnieć, jak w 2018 roku moi oponenci obśmiewali planowaną inwestycję na Bernatce. Drwili nie tylko z samych planów inwestycyjnych, ale również z mojej osoby. Przez ostatnie lata w skupieniu pracowałem w zaciszu gabinetu nad tym, by to przedsięwzięcie mogło być realizowane. To olbrzymi i potrzebny w naszym mieście projekt – mówił prezydent Skarżyska-Kamiennej Konrad Krönig.

Inwestor – Hubert Olejarz w czasie konferencji nie tylko przedstawił plany dotyczące parku, ale również podziękował prezydentowi za współpracę i wsparcie w przygotowaniach do budowy.

Inwestycja realizowana jest na terenie dawnego Ośrodka Wypoczynkowego Bernatka. Powstaje tam rodzinny park rozrywki NOE PARK, który – jak zapowiada przedsiębiorca – ma być miejscem rozrywki, aktywnego wypoczynku i edukacji dla osób w każdym wieku, a szczególnie dla rodzin z dziećmi. Inspiracją tematyczną parku jest biblijna historia o Arce Noego, która będzie powiązana z walorami przyrodniczymi terenu.

– Obszar części plenerowej będzie podzielony na pięć tematycznych stref atrakcji. Cztery z nich: Woda, Słońce, Wiatr i Ziemia, będą strefami zabawy, rozrywki i aktywnego wypoczynku, dedykowanymi głównie rodzinom z dziećmi oraz młodzieży. Piątą strefą tematyczną będzie Eden, czyli Rajski Ogród. Będzie to plenerowa atrakcja dla osób starszych oraz rodzin szukających relaksu w otoczeniu przyrody – wyjaśniał Hubert Olejarz, właściciel firmy prowadzącej inwestycję.

Na terenie parku powstanie także budynek inspirowany Arką. W nim zaplanowane zostały atrakcje dydaktyczne i rozrywkowe.

– W ramach oferty edukacyjnej powstaną tu ekspozycje przyrodnicze w postaci interaktywnych dioram, wzbogaconych o innowacyjne efekty sensoryczne. Wśród atrakcji rozrywkowych znajdą się: kino 7D, oceanarium i palmiarnia, które będą dopełniać tematykę związaną z przyrodą – poinformował inwestor.

Zgodnie z zapowiedziami, inwestycja będzie podzielona na etapy. Pierwsza część, czyli atrakcje plenerowe, będzie dostępna dla odwiedzających od wiosny 2025 roku. Etap drugi, czyli budowa budynku Arki Noego, będzie realizowany sukcesywnie do 2027 roku.

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl