6.7 C
Skarżysko-Kamienna
niedziela, 3 marca, 2024

507-145-748

Strona głównaInne kategorieEdukacjaPoznaliśmy laureatów powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn. „Młodzież Zapobiega Pożarom”

Poznaliśmy laureatów powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn. „Młodzież Zapobiega Pożarom”

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

36 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych rywalizowało w powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn. „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W turnieju wyłoniono dziewięciu laureatów, którzy otrzymali pierwsze, drugie i trzecie miejsca w trzech kategoriach wiekowych. Zwycięzcom, w imieniu samorządu powiatu skarżyskiego gratulowały – wicestarosta Anna Leżańska oraz Ewa Pandyra, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa. Powiat skarżyski dla finalistów pierwszych miejsc ufundował rowery. 

  – Moi drodzy, gratuluję wam z całego serca. Gratuluję, że mieliście odwagę przystąpić do tego konkursu, bo wiem, że nie jest on łatwy. Poziom jest bardzo wysoki dlatego należą się podziękowania dla waszych opiekunów, którzy przygotowują was od lat do tego turnieju abyście mogli się wykazać dużą wiedzą. [..] Jesteście przyszłością tej komendy i mam nadzieję, że w przyszłości będziecie też satysfakcją dla mieszkańców, dla ludzi, bo życie ludzkie jest najważniejsze i najcenniejsze i to wy nie raz może w przyszłości z pomocą państwowej straży będziecie stać na czele ludzkiego mienia, ludzkiego życia. Gratuluję osiągniętych wyników i zdobytych nagród – mówiła podczas podsumowania turnieju wicestarosta Anna Leżańska.

  Wysoki poziom wiedzy uczestników turnieju podkreślił także komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Marcin Jasiński.

  – Bardzo się cieszę z tego, ze jesteście tak mocno zaangażowani w zdobywanie i poszerzanie wiedzy na temat tego bezpieczeństwa ogólnie pojętego jak i tego bezpieczeństwa pożarowego. Cieszy mnie też fakt, że zawsze jest tak duża frekwencja na tym turnieju. Liczę też na to, że gro z was na pewno trafi tutaj do młodzieżowych drużyn pożarniczych jak i niektórzy z was może także w szeregi Państwowej Straży Pożarnej – podkreślił komendant Jasiński, dziękując jednocześnie uczestnikom za udział w turnieju, opiekunom, nauczycielom i wychowawcom za przygotowanie dzieci do konkursu oraz sponsorom za ufundowanie nagród i upominków dla zwycięzców i uczestników.       

  Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej pn. „Młodzież Zapobiega Pożarom” ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Służy także popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego.

  W eliminacjach powiatowych turnieju uczestnicy rywalizowali w 3 kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe klasy I-IV, szkoły podstawowe klasy V-VIII oraz szkoły ponadpodstawowe.

  Wyniki konkursu:

  Szkoły podstawowe klasy I-IV:

  1 miejsce – Julia Karczewska uczennica Prywatnej Szkoły Podstawowej w Skarżysku-Kamiennej

  2 miejsce – Kamil Kołek uczeń Prywatnej Szkoły Podstawowej w Skarżysku-Kamiennej

  3 miejsce – Maciej Orliński uczeń Szkoły Podstawowej w Bliżynie

  Szkoły podstawowe klasy V-VIII

  1 miejsce – Bartosz Ściegienny uczeń Szkoły Podstawowej w Odrowążku

  2 miejsce – Kamil Kwiatkowski uczeń Szkoły Podstawowej w Łącznej

  3 miejsce – Nikola Lelonek uczennica Szkoły Podstawowej w Kierzu Niedźwiedzim

  Szkoły ponadpodstawowe:

  1 miejsce – Solarz Jakub uczeń II L.O. w Skarżysku-Kamiennej

  2 miejsce – Konrad Karczewski uczeń I L.O. w Skarżysku-Kamiennej

  3 miejsce – Maksymilian Gąska uczeń Zespołu Szkół Transportowo-Mechatronicznych w Skarżysku-Kamiennej

  W eliminacjach nagrodzona została także Julia Zagulska, uczennica Szkoły Podstawowej w Mroczkowie, najmłodszy uczestnik turnieju.

  Organizatorami eliminacji powiatowych, które odbyły się 21 kwietnia, była Komenda Powiatowa PSP w Skarżysku-Kamiennej, Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP oraz Starostwo Powiatowe, a współorganizatorem Nadleśnictwo Skarżysko.

  Nagrody laureatom wręczyli przedstawiciele instytucji oraz firm, które je ufundowały – wicestarosta Anna Leżańska, sekretarz województwa świętokrzyskiego Mariusz Bodo, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Ewa Pandyra, przedstawicielka Nadleśnictwa Skarżysko Milena Kępas oraz Krystian Natkaniec, dyrektor Sklepu Castorama w Skarżysku-Kamiennej.

  Udostępnij lub Wyślij Znajomym

  Obserwuj Nas w Social Mediach

  Najnowsze na wSkarzysku.pl

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  Najważniejsze Informacje

  O Nas

  Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

  © 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

  Redakcja

  ul. Powstańców Warszawy 7

  26-110 Skarżysko-Kamienna

  TEL. +48 507-145-748

  e-mail: biuro@wskarzysku.pl