22.7 C
Skarżysko-Kamienna
wtorek, 23 lipca, 2024

507-145-748

Strona głównaInne kategorieEdukacjaPowiatowe Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2023/24

Powiatowe Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2023/24

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

W poniedziałek 4 września 2023r. w Zespole Szkół Transportowo-Mechatronicznych w Skarżysku-Kamiennej, odbyło się Powiatowe Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2023/24.

W uroczystości uczestniczyli: Starosta Skarżyski Artur Berus, Członek Zarządu Powiatu Skarżyskiego Katarzyna Bilska, Radni Rady Powiatu Skarżyskiego Barbara Kocia, Zbigniew Miernik oraz Renata Bilska reprezentująca zarazem Departament Edukacji, Sportu, Turystyki i Spraw Zagranicznych Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach, starsi wizytatorzy Nadzoru Pedagogicznego i Strategii Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty Marzena Zajączkowska i Małgorzata Połeć, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej Renata Pacek, kpt. Artur Opoka z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Kielcach oraz Paweł Loranty z 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Ponadto wśród zgromadzonych na sali obecni byli dyrektorzy i nauczyciele skarżyskich szkół ponadpodstawowych, rodzice oraz uczniowie.

Zebranych powitała Joanna Żurawka, Dyrektor Zespołu Szkół Transportowo-Mechatronicznych, będąca gospodarzem uroczystości. Następnie głos zabrał Starosta Skarżyski Artur Berus.

– Rozpoczynamy nowy rok szkolny i muszę powiedzieć, że czuję satysfakcję, że po raz kolejny w szkołach średnich na terenie powiatu skarżyskiego jest bardzo dobry nabór. O czym to świadczy? O tym, że nasze Grono Pedagogiczne kształci na wysokim poziomie, ale także o tym, że mamy interesujące i nowoczesne kierunki kształcenia, które w przyszłości gwarantują naszej młodzieży pracę – mówił do zgromadzonych Starosta Artur Berus. – Chciałbym zwrócić się szczególnie do uczniów klas pierwszych. Wiem, że jest to dla Was nowy etap życia. Nie zawsze będzie łatwo. Każdy z nas tu dorosłych przez ten etap przechodził. Bądźcie wytrwali, uczcie się, bądźcie zaangażowani, a wszystko to w przyszłości zaprocentuje na korzyść dla Was – kontynuował Starosta Skarżyski. – Rada Powiatu i Zarząd Powiatu w każdym roku angażuje środki w budżecie powiatu, po to aby poprawiać, stan naszej oświaty, a więc pomoce dydaktyczne i infrastrukturę. Wspólnie realizujemy wiele miękkich i twardych projektów. Przed nami jeszcze w tym roku ogłoszenie przetargu na modernizację obiektów sportowych w Zespole Szkół Samochodowo-Usługowych – mówił. – Życzę Państwu w tym roku satysfakcji, zdrowia, a generalnie chciałbym żeby to był dla wszystkich Państwa szczęśliwy rok szkolny – dodał na zakończenie Starosta Skarżyski.   

Powiatowe Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2023/24 stanowiło należytą okazję, aby wręczyć akty powierzenia stanowiska dyrektora, które otrzymali:

– Pani Joanna Romanowska – Zespół Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika, 

– Pani Małgorzata Kowalska – Powiatowe Centrum Rozwoju Edukacji,

– Pan Andrzej Kotwica – Zespół Szkół Technicznych im. Armii Krajowej.

Kolejnym elementem Powiatowego Rozpoczęcia Roku Szkolnego było wręczenie przez Starostę Skarżyskiego podziękowania Pani Marzenie Sali, dotychczasowej dyrektor Powiatowego Centrum Rozwoju Edukacji w związku z przejściem na emeryturę.

Następnie wręczone zostały akty nadania stopnia awansu na nauczyciela mianowanego, które otrzymali:

– Pani Katarzyna Zięba (ZSTM),

– Pani Ewelina Garbacz (ZST),

– Pani Patrycja Karczewska (SOSW Nr 2),

– Pani Justyna Ostrowska-Paszkiel (SOSW Nr 2),

– Pan Mateusz Bodak (SOSW Nr 2),

– Pani Katarzyna Krakowiak (ZPEW),

– Pani Anna Adamska (ZPEW),

– Pan Paweł Garbuzik (ZPEW),

– Pan Bartosz Rybienik (PCRE).

Podczas uroczystości wręczone zostały również Stypendia Starosty Skarżyskiego za wybitne wyniki w nauce oraz za osiągnięcia sportowe. Otrzymali je:

Naukowe: Wojciech Woźniak (I LO), Piotr Werens (II LO),

Sportowe: Wiktoria Kowalska (SOSW Nr 2), Zuzanna Wiśniewska (II LO), Dawid Łyżwa (ZSTM).

Uroczystość zakończył występ uczniów z klas realizujących innowację wojskową. Warto w tym miejscu nadmienić, iż od 01.09.2023r. w Zespole Szkół Transportowo-Mechatronicznych w Skarżysku-Kamiennej został utworzony oddział przygotowania wojskowego (OPW). 

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl