22.3 C
Skarżysko-Kamienna
sobota, 22 czerwca, 2024

507-145-748

Strona głównaInne kategorieStraż PożarnaPowiatowe obchody Dnia Strażaka w Komendzie Powiatowej PSP w Skarżysku-Kamiennej

Powiatowe obchody Dnia Strażaka w Komendzie Powiatowej PSP w Skarżysku-Kamiennej

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

17 maja br. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej odbył się uroczysty apel z okazji dnia strażaka. Uroczystości rozpoczęto o godz. 11:00 na auli w budynku Komendy. Zbiórkę rozpoczęto złożeniem przez dowódcę uroczystości mł. bryg. Piotra Łojka meldunku Zastępcy Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Kielcach st.bryg. Marcinowi Machowskiemu. Po wprowadzeniu sztandaru Komendy Powiatowej oraz wydaniu stosownych komend odśpiewano hymn państwowy.

W swoim wystąpieniu,  gospodarz uroczystości Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej mł. bryg. Marcin Jasiński przywitał przybyłych gości, dziękując za ich obecność. Pogratulował wszystkim awansowanym oraz życzył im dalszych sukcesów zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym. Następnie przystąpiono do dalszej części uroczystości, związanej z uhonorowaniem wyróżniających się strażaków medalami, odznaczeniami oraz awansami na wyższe stopnie służbowe.

Podczas obchodów swoją obecnością skarżyskich strażaków zaszczycili zaproszeni goście: Poseł na Sejm RP Pani Agata Wojtyszek, Doradca Wojewody Świętokrzyskiego Pani Maria Zuba, Zastępca Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Kielcach Pan st. bryg. Marcin Machowski, Starosta Skarżyski Pan Artur Berus, Komendant Powiatowy Policji w Skarżysku-Kamiennej Pan insp. Tomasz Jarosz, kapelan powiatowy skarżyskich strażaków ks. prałat dr Jerzy Karbownik oraz inni zaproszeni goście z terenu powiatu skarżyskiego.

Dzień strażaka to czas uroczystości, spotkań i świętowania, ale jest to również czas, który skłania do rozważań i refleksji na temat trudów i niebezpieczeństw, z jakimi na co dzień zmagają się strażacy zawodowi jak i ochotnicy. Istotą działań strażaków jest skuteczna walka z nagle pojawiającym się niebezpieczeństwem i zagrożeniem dla życia i zdrowia ludzi. Zwrócili na to w swoich krótkich wystąpieniach, zaproszeni goście, nie szczędząc nam ciepłych słów, za co szczególnie dziękujemy.

Po zakończonym apelu kapelan skarżyskich strażaków poświęcił nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy RENAULT 3/29, który niedawno rozpoczął służbę w skarżyskiej komendzie powiatowej PSP. Jesteśmy pewni, że nowoczesny sprzęt wpłynie na poprawę bezpieczeństwa pożarowego mieszkańców powiatu skarżyskiego.

Zastępca Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Marcin Machowski dokonał krótkiej sentencji istoty działań straży pożarnej jak i ochotniczej straży pożarnej. Podziękował skarżyskim strażakom zarówno zawodowym jak i ochotnikom za dotychczasową pracę na rzecz bezpieczeństwa powiatu skarżyskiego. Wspomniał również o tym jak ważną rolę odgrywa współpraca straży pożarnej z innymi służbami podczas działań ratowniczych.

Opracowanie: asp. Rafał Maciejczak – oficer prasowy KP PSP Skarżysko-Kamienna

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl