15.8 C
Skarżysko-Kamienna
czwartek, 23 maja, 2024

507-145-748

Strona głównaInne kategorieInwestycjePowiat Skarżyski wyremontuje drogę w Zaskalu

Powiat Skarżyski wyremontuje drogę w Zaskalu

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Blisko 2,5 mln zł będzie kosztował remont drogi powiatowej na odcinku Podzagnańszcze – Zaskale. Samorząd powiatu skarżyskiego pozyskał na ten cel ponad 1 mln 230 tys. zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Umowę z wykonawcą na realizację remontu blisko kilometrowego odcinka drogi podpisał, przy udziale przedstawicieli Zarządu Powiatu Skarżyskiego-starosty Artura Berusa, wicestarosty Anny Leżańskiej i członka Tadeusza Balchanowskiego, Zarząd Dróg Powiatowych. Partnerem powiatu przy realizacji zadania jest gmina Łączna.

Droga powiatowa na odcinku Podzagnańszcze – Zaskale przebiega przez teren zabudowany, posiada nawierzchnię bitumiczną, która jest w fatalnym stanie technicznym wymagającym natychmiastowego remontu. Po obu stronach drogi znajdują się pobocza gruntowe o szerokości jednego metra, a odwodnienie odbywa się powierzchniowo do istniejących rowów ziemnych, które są zamulone.

Remont drogi na odcinku Podzagnańszcze – Zaskale na długości 955 m. polegał będzie na wykonaniu podbudowy MCE z doziarnieniem 12 cm kruszywem, wykonaniu warstwy wiążącej z betonu asfaltowego oraz warstwy ścieralnej. Ponadto zostaną wykonane pobocza oraz przebrukowane cztery zjazdy.

Wartość zadania pn. „Remont drogi powiatowej nr 1744T na odcinku Podzagnańszcze – Zaskale na długości 955 m” wynosi 2 461 184,30 zł. Połowę tej kwoty tj. 1 230 592,00 zł powiat skarżyski pozyskał ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Pozostałą część powiat sfinansuje z własnego budżetu oraz przy udziale gminy Łączna, która będzie partycypować w kosztach zadania kwotą 300 tys. zł.

– To jest kolejny przykład bardzo dobrej współpracy samorządu powiatu skarżyskiego z gminą Łączna. Dziękuję radnym Gminy oraz Wójtowi za współfinansowanie tej inwestycji, która będzie służyć mieszkańcom – zaznacza starosta Artur Berus.         

Prace remontowe przeprowadzi wyłoniony w drodze przetargu wykonawca. Jest nim BUDROMOST-STARACHOWICE” Spółka z o.o. z Wąchocka. Umowa z wykonawcą została podpisana w19 października br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej.

Zakończenie inwestycji planowane jest w roku 2024.

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl