20.3 C
Skarżysko-Kamienna
wtorek, 23 lipca, 2024

507-145-748

Strona głównaZ powiatuBliżynPolsat News: bliżyńska szkoła podstawowa zapłaci karę. Winna termomodernizacja

Polsat News: bliżyńska szkoła podstawowa zapłaci karę. Winna termomodernizacja

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Szkoła Podstawowa im. gen. Stanisława Maczka przechodziła w 2018 roku termomodernizację. Jak podaje Polsat News, placówka musi teraz zapłacić karę, ponieważ zużyła mniej gazu, niż zakładała umowa.

Gmina Bliżyn w 2018 roku realizowała projekt z funduszy unijnych, w ramach którego budynki użyteczności publicznej na terenie gminy miały przejść gruntowną termomodernizację z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii. Co zaskakujące, w dobie kryzysu energetycznego i konieczności podnoszenia efektywności cieplnej, powinno się szkoły, jak ta w Bliżynie nagradzać, zamiast je piętnować. Innego zdania było PGNiG.

Firma postanowiła ukarać szkołę i nakazać jej zapłatę wyrównania za cały rok 2019 i połowę 2020, ponieważ placówka zużyła mniej gazu, niż było to przewidziane w umowie. Dlatego dostawca domaga się zapłaty 5,5 tys. zł. Termin płatności kary to dwa tygodnie.

– Szkoła otrzymała pismo z korektą faktury i z karą umowną za to, że zużyliśmy mniej gazu. Inwestycja kosztowała 1,2 mln zł i liczyliśmy, że to się po kilkunastu latach zwróci. Taka niespodzianka nas trochę szokuje — stwierdził w rozmowie z Polsat News wójt gminy Bliżyn Mariusz Walachnia.

Polsat News informuje, że dyrekcja szkoły razem z gminą analizują sytuację pod kątem prawnym. Niewykluczone, że zdecydują się wstąpić na drogę sądową. My też będziemy przyglądać się tej sprawie.

– W szkole jest ciepło, jeszcze nie musimy uruchamiać pieca, ponieważ są dobre warunki do nauki – powiedział Polsat News Grzegorz Jędrzejczyk, dyrektor szkoły podstawowej im. gen. Stanisława Maczka w Bliżynie.

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl