7.2 C
Skarżysko-Kamienna
niedziela, 3 marca, 2024

507-145-748

Strona głównaInformacjeKronika policyjnaPolicjanci pomogli odzyskać zagubiony aparat USG

Policjanci pomogli odzyskać zagubiony aparat USG

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

W poniedziałek do buskich policjantów wpłynęło zgłoszenie o przywłaszczeniu przenośnego aparatu do badań USG. Właściciel, wychodząc z samochodu, zostawił urządzenie na chodniku przy jednej z buskich ulic i zapomniał je zabrać ze sobą.

Kiedy zgłaszający przypomniał sobie o aparacie, na chodniku już go nie było. Wczoraj sprawą zajęli się kryminalni i odnaleźli zgubę. Przypominamy, że za przywłaszczenie sobie cudzej rzeczy ruchomej grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. W poniedziałkowy wieczór do stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju wpłynęło zgłoszenie o przywłaszczeniu przenośnego aparatu do USG.

Właściciel urządzenia, wychodząc z samochodu, zostawił je na chodniku przy jednej z ulic miasta i zapomniał zabrać ze sobą. Kiedy zgłaszający przypomniał sobie o aparacie, na chodniku już go nie było. Wartość utraconego sprzętu wycenił na kwotę 35 000 złotych. Wczoraj sprawą zajęli się kryminalni. Przejrzeli monitoring, rozpytali okolicznych mieszkańców i ustalili, że walizkę z aparatem USG znalazł 54-letni mieszkaniec gminy Busko – Zdrój.

Mężczyzna początkowo znalezioną walizkę pozostawił w pobliskim sklepie na wypadek, gdyby ktoś jej szukał. Po pewnym czasie postanowił zabrać ją ze sobą. Próbował znaleźć właściciela na własną rękę, dzwoniąc na numer telefonu znajdujący się wewnątrz walizki, ale jego starania nie przyniosły zamierzonego skutku. Kiedy w jego domu pojawili się policjanci, przekazał im wartościowe znalezisko. Urządzenie trafiło już do rąk prawowitego właściciela.  

Opr. TP

Źródło: KPP w Busku-Zdroju

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl