30.8 C
Skarżysko-Kamienna
poniedziałek, 15 lipca, 2024

507-145-748

Strona głównaSportPiłka RęcznaPilne! Łomża Industria Kielce traci sponsora tytularnego!

Pilne! Łomża Industria Kielce traci sponsora tytularnego!

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Przed godziną 10 na Twitterze, Łomża Industria Kielce wydała lakoniczny komunikat. ” […] O godzinie 13 w siedzibie Klubu odbędzie się niezwykle istotna konferencja prasowa dotycząca funkcjonowania klubu […] ” – czytamy. Już wiemy, o co chodzi. Kielecki klub piłki ręcznej traci sponsora tytularnego!

Od nowego roku kalendarzowego firma Van Pur (Łomża) nie będzie już sponsorem tytularnym Łomży Industrii Kielce. Informację podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej ogłosił Bertus Servaas, Prezes KS Vive Kielce S.A. Zaraz po konferencji skontaktowaliśmy się panem Marcinem Batogiem, Menedżerem ds. komunikacji, który potwierdził, że logotyp firmy Łomża w styczniu 2023 r. zniknie z koszulek piłkarzy ręcznych.

Dołożymy wszelkich starań, aby utrzymać Klub na europejskim poziomie w kolejnych sezonach. Przed nami szereg wyzwań, ale nie poddamy się w staraniach o zabezpieczenie przyszłości naszej drużyny

Bertus Servaas, Prezes KS Vive Handball Kielce S.A.

Jak tłumaczył prezes “Iskry”, decyzja o zaprzestaniu sponsoringu klubu została podjęta przez sytuację ekonomiczną, a sponsoring zakończy się razem z końcem roku kalendarzowego. Współpraca z Łomżą trwała ponad 2 lata. Rozpoczęła się w sierpniu 2020 roku. Jak dodał Bertus Servaas — klub i firma rozstają się ze wzajemną życzliwością i wdzięcznością za dotychczasowe zaangażowanie.

Co oznacza wycofanie się marki Łomża ze sponsorowania drużyny? Jak podaje kielecka Wyborcza, na pewno duże problemy finansowe klubu. Budżet szacuje się na ok. 25 mln zł, a nieoficjalne informacje mówią o mniej więcej 30-procentowym wsparciu firmy Van Pur. Łatwo możemy policzyć, że daje nam to kwotę rzędu 7,5 mln złotych. Z klubem pozostaje drugi sponsor — Industria. W zaistniałej sytuacji wyraziła wsparcie i chęć pomocy. Nie znamy jednak szczegółów.

Instagram will load in the frontend.

KS Vive Kielce S.A. liczy na większe wsparcie ze strony miasta. Marian Urban podkreślił, że potencjalni sponsorzy również zwracają uwagę na współpracę z władzami samorządowymi. Takie wsparcie ze strony Kielc na pewno by pomogło, bo klub znalazł się naprawę w trudnej sytuacji.

Klub ma właściwie 2,5 miesiąca na znalezienie nowego sponsora tytularnego. Czy mu się to uda? Liczmy na to, że tak. Bo bez pieniędzy, które Łomża wpompowała w kielecki klub, będziemy mogli zapomnieć o europejskim poziomie szczypiorniaka w stolicy województwa świętokrzyskiego.

Warto podkreślić, że we wrześniu wskaźniki marketingowe dotyczące Klubu i dwóch głównych sponsorów osiągnęły świetne rezultaty. Klub stanowi unikatowy w skali kraju nośnik marketingowy, który może z powodzeniem zwiększyć rozpoznawalność wielu marek i firm zarówno w Polsce, jak i w Europie.

Klub nie zaplanował streamingu na żywo konferencje, ale zrobiło to Radio Kielce. Możecie obejrzeć ją na ich Facebooku.

Fot. Łomża Industria Kielce

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl