18.1 C
Skarżysko-Kamienna
wtorek, 25 czerwca, 2024

507-145-748

Strona głównaInformacjeHistoriaOtwarcie wystawy „Ukraino-jesteśmy z Wami!”

Otwarcie wystawy „Ukraino-jesteśmy z Wami!”

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

W Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie 24 kwietnia zainaugurowano wystawę „Ukraino – jesteśmy z Wami!”. W wydarzeniu uczestniczył wojewoda Zbigniew Koniusz.

Wernisaż wystawy odbył się w ramach zwieńczenia wspólnego projektu Muzeum Wsi Kieleckiej oraz Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty. Do organizatorów wpłynęło ponad pół tysiąca prac plastycznych oraz literackich, dzieci ze szkół podstawowych i młodzieży ze szkół średnich z województwa świętokrzyskiego.  

„Powód, z jakiego się tutaj spotykamy, jest niezwykle ważny. Odpowiedź na pytanie: Czy jesteśmy z Ukrainą i odpowiedź ta jest tylko teoretyczna. Dlatego, że tak naprawdę z Ukrainą jesteśmy zawsze. Odrobiliśmy pracę domową, jaką zadało nam życie. Jesteśmy za Ukrainą, czyli jesteśmy za wolnością. Prace na wystawie są bardzo inspirujące i twórcze. Gratuluję, że tak pięknie zrealizowaliście założenia, jakie organizator postawił przed Wami. Daliście część siebie w tych pracach” – powiedział wojewoda.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach obchodów 80. rocznicy zagłady wsi Michniów, w której w dniach 12 i 13 lipca 1943 roku okupanci niemieccy dokonali mordu na mieszkańcach i doszczętnie spalili miejscowość. Patronat honorowy nad wystawą objął Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz.

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl