7.5 C
Skarżysko-Kamienna
wtorek, 23 kwietnia, 2024

507-145-748

Strona głównaInformacjeTurystykaOstatni szczyt Korony Gór Powiatu Skarżyskiego zdobyty

Ostatni szczyt Korony Gór Powiatu Skarżyskiego zdobyty

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

W sobotę 30 września br. ponad 200 uczestników wyruszyło w trasę szóstego i jednocześnie ostatniego Powiatowego Marszobiegu z cyklu „Korona Gór Powiatu Skarżyskiego”, organizowanego przez Powiat Skarżyski i  PTTK ramach 25-lecia Powiatu.

Trasa marszobiegu rozpoczynała się przy leśniczówce na ul. Zagórskiej w Suchedniowie. Liczyła ok. 10 km i wiodła szeroką drogą przez las aż do mety przy leśniczówce w Osiecznie.  Na miejscu jak zawsze czekał dla wszystkich ciepły poczęstunek. Pyszną kapustę z grochem oraz chleb ze smalcem przygotowały Panie ze Stowarzyszenia Seniorzy Razem w Łącznej. Mimo kapryśnej pogody wszystkim dopisał dobry humor. Wspólna zabawa była okazją do podsumowania wszystkich projektowych marszobiegów – stąd konkursy tematyczne związane z poznanymi terenami. Nie zabrakło chętnych do wspólnej zabawy podczas szukania skarbów czy w innych konkursach z nagrodami. Mogli wziąć w nich udział zarówno najmłodsi jak i młodzież oraz dorośli.

– Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą oraz znajomością powiatu skarżyskiego. Jest to powód do satysfakcji dla organizatorów, ponieważ potwierdza to osiągnięcie zakładanych celów projektu – mówi Katarzyna Bilska, członek Zarządu Powiatu Skarżyskiego.

Uczestnicy wcześniejszych marszobiegów, którym udało się zdobyć wszystkie sześć szczytów Korony Gór Powiatu Skarżyskiego, otrzymali specjalnie zaprojektowane w tym celu, odznaki Powiatu Skarżyskiego i PTTK. Dodatkową nagrodą dla posiadaczy odznaki będzie zaplanowana na przyszły rok wycieczka. Zabawa zakończyła się ok. godziny 14.00.

Przypomnijmy.

Starostwo Powiatowe w 2022 roku przygotowało nową formę zmagań turystycznych, jaką było zdobycie Korony Gór Powiatu Skarżyskiego. Referat ds. Promocji wspólnie ze skarżyskim oddziałem PTTK opracował regulamin zdobycia sześciu szczytów. Każdy uczestnik tego wydarzenia otrzymał książeczkę, w której znajdują się krótkie opisy szczytów oraz miejsce na pieczątkę. Kolejno zdobywane były: Świnia Góra,  Kamień Michniowski, Szczyt Altana, Góra Skarbowa i Bukowa Góra. Ostatnim szczytem, jaki został zdobyty na finałowym marszobiegu powiatowym była Góra Osieczyńska. Każda osoba, która zebrała wszystkie pieczątki otrzyma odznakę oraz pojedzie na wycieczkę.
Celem projektu oprócz poprawienia aktywności fizycznej było przybliżenie uczestnikom powiatu oraz osobom goszczącym  na naszym terenie walorów powiatu skarżyskiego, wiedzy o naszej historii i mieszkańcach oraz wzajemna integracja.

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl