15.8 C
Skarżysko-Kamienna
czwartek, 23 maja, 2024

507-145-748

Strona głównaInne kategorieZdrowieOddział Świętokrzyski Stowarzyszenia Mężczyzn z Chorobami Prostaty „Gladiator” obchodzi XX-lecie

Oddział Świętokrzyski Stowarzyszenia Mężczyzn z Chorobami Prostaty „Gladiator” obchodzi XX-lecie

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Z tej okazji w Kielcach odbyło się jubileuszowe sympozjum. W czasie spotkania prezydent Skarżyska-Kamiennej wyróżniony został statuetką „Gladiatora” za wieloletnie wspieranie działań Oddziału Świętokrzyskiego Stowarzyszenia.

Stowarzyszenie Mężczyzn z Chorobami Prostaty „Gladiator” im. Prof. Tadeusza Koszarowskiego należy do najbardziej dynamicznie rozwijających się organizacji pacjenckich w Polsce. Konsoliduje pacjentów dotkniętych chorobami nowotworowymi układu moczowo-płciowego oraz upowszechnia wiedzę medyczną dla wdrażania nawyków wczesnego wykrywania choroby, diagnostyki i profilaktyki leczenia.

Świętokrzyski Oddział Stowarzyszenia jest pierwszym terenowym oddziałem „Gladiatora”. Klub Stowarzyszenia działa między innymi w Skarżysku-Kamiennej.

23 września w Kielcach (na terenie Świętokrzyskiego Centrum Onkologii) odbywało się sympozjum naukowe połączone z obchodami jubileuszu. W spotkaniu wziął udział również prezydent Skarżyska-Kamiennej Konrad Krönig, który podkreślał ogromne zasługi w podnoszeniu świadomości społecznej, propagowaniu podstawowych badań profilaktycznych, a także otaczaniu wsparciem zarówno chorych, jak i ich najbliższych. Podziękował wszystkim osobom współtworzącym Stowarzyszenie w regionie świętokrzyskim, życzył powodzenia w realizacji kolejnych wyzwań i zadeklarował dalszą współpracę. Prezydent Skarżyska-Kamiennej wyróżniony został przez Zarząd Stowarzyszenia statuetką „Gladiatora” za aktywne, wieloletnie wspieranie działań Oddziału Świętokrzyskiego.

Źródłoum.skarzysko

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl