7.5 C
Skarżysko-Kamienna
wtorek, 23 kwietnia, 2024

507-145-748

Strona głównaInformacjeKronika policyjnaObywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierującego

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierującego

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Dzięki godnej naśladowania obywatelskiej postawie, policjanci z ogniwa patrolowo – interweniującego ostrowieckiej komendy zatrzymali nietrzeźwego kierującego. 21-latek kierujący BMW miał ponad promil alkoholu w organizmie. Ponadto w trakcie interwencji wyszło na jaw, że mieszkaniec powiatu opatowskiego nie posiada uprawnień do kierowania. Teraz ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

W minioną sobotę, kwadrans po godzinie 23 dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał informację, że ul. Traugutta w Ostrowcu Świętokrzyskim, pojazdem marki BMW porusza się prawdopodobnie nietrzeźwy kierujący. Z relacji zgłaszającego wynikało, że mężczyzna siedzący za kierownicą niemieckiego auta wykonuje niebezpieczne manewry i jedzie całą szerokością jezdni. Gdy BMW zatrzymało się na ul. Świętokrzyskiej, świadek postanowił uniemożliwić kierującemu dalszą podróż.

Po chwili na miejscu zjawili się policjanci z ostrowieckiej komendy, którzy sprawdzili stan trzeźwości 21-letniego mieszkańca powiatu opatowskiego. Badanie wykazało ponad promil alkoholu w organizmie mężczyzny. Ponadto mundurowi ustalili, że 21-latek nie posiada uprawnień do kierowania. Teraz grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Obywatelska postawa interweniującego kierowcy zasługuje na pochwałę. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa. Następnie taką osobę należy niezwłocznie przekazać funkcjonariuszom Policji.

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl