6.6 C
Skarżysko-Kamienna
wtorek, 23 kwietnia, 2024

507-145-748

Strona głównaInformacjeSpołeczeństwoNowo otwarte Centrum Integracji Międzypokoleniowej

Nowo otwarte Centrum Integracji Międzypokoleniowej

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

W poniedziałek, 11 września przedstawiciele Zarządu Powiatu Skarżyskiego — starosta Artur Berus i członek Katarzyna Bilska odwiedzili nowo otwarte Centrum Integracji Międzypokoleniowej, prowadzone przez Stowarzyszenie Rozkwitaj. 

Samorządowcy przekazali do nowej siedziby pamiątkowy obraz-fotografię z panoramą miasta, poznali metody prowadzonych zajęć integracyjnych z seniorami oraz rozmawiali z uczestnikami zajęć o ich bieżących potrzebach, a także o planach placówki na przyszłość.

– Gratuluję Państwu nowo otwartej siedziby Centrum Integracji Międzypokoleniowej. Wierzę głęboko w to, że będzie to miejsce, gdzie wszyscy będą rozkwitać i cieszę się, że jest to miejsce o charakterze międzypokoleniowym, bo to jest ważne, aby młodzi ludzie integrowali się z seniorami. Dla samorządu powiatu skarżyskiego seniorzy są bliscy i doceniam, że pani Katarzyna Sieradzka, wiceprezes Stowarzyszenia Rozkwitaj, włożyła wiele serca i starań razem z Państwem, aby to miejsce na terenie powiatu powstało. Proszę przyjąć od nas na pamiątkę obraz – panoramę miasta. Wszystkiego dobrego! – mówił podczas wizyty w Centrum starosta Artur Berus deklarując chęć współpracy na linii powiat – stowarzyszenie.      

Podczas wizyty w Centrum Integracji Międzypokoleniowej samorządowcy wspólnie z seniorami rozmawiali m.in. o ich bieżących potrzebach, o planach placówki na przyszłość oraz o możliwościach pozyskania środków zewnętrznych na jego działalność i dostosowanie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Centrum Integracji Międzypokoleniowej w Skarżysku-Kamiennej to miejsce skupiające dzieci, młodzież, seniorów, uchodźców, osoby niepełnosprawne i ich rodziny oraz osoby zagrożone wykluczeniem społecznym. Mieści się w budynku kolejowym przy ul.  al. Niepodległości 94b. Zajęcia m.in. edukacyjne, rękodzielnicze, relaksacyjne dla uczestników prowadzone są codziennie od poniedziałku do piątku od godz. 10:00 do 16:00.

Celem Stowarzyszenia Rozkwitaj jest działanie na rzecz umożliwienia wielopłaszczyznowych form edukacji, rehabilitacji, prowadzącej do pełnej aktywności życiowej, zawodowej i społecznej, a także integracja międzypokoleniowa i integracja międzynarodowa.  

Oficjalne, uroczyste otwarcie nowej siedziby Centrum Integracji Międzypokoleniowej w Skarżysku-Kamiennej miało miejsce w minioną sobotę, 9 września. Wziął w nim udział członek zarządu Adam Ciok.   

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl