30.8 C
Skarżysko-Kamienna
poniedziałek, 15 lipca, 2024

507-145-748

Strona głównaInformacjeKronika policyjnaNarkotyki w plecaku 20-latka

Narkotyki w plecaku 20-latka

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

W poniedziałek w nocy buscy policjanci zatrzymali 20-latka, którego podejrzewają o posiadanie narkotyków. Mundurowi podczas legitymowania grupki osób, w plecaku jednej z nich znaleźli kryształki substancji wstępnie zidentyfikowanej jako mefedron. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

Zabezpieczona substancja zostanie przesłana do dalszych badań laboratoryjnych. Zgodnie z ustawą, za posiadanie znacznych ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z buskiej komendy w poniedziałkową noc wylegitymowali trzyosobową grupkę, która przebywała w miejscu, gdzie bardzo często dochodzi do zakłócania porządku publicznego.

Osoby te, podczas policyjnych czynności były bardzo nerwowe. Na pytanie mundurowych, czy mają przy sobie zabronione substancje, 20-latek szczerze przyznał, że ma około 30 gramów mefedronu. Policjanci sprawdzili zawartość plecaka mężczyzny. Wewnątrz były dwa zawiniątka z folii aluminiowej z łączną zawartością około 40 gramów podejrzanych kryształków. Wstępnie zabezpieczona substancja została zidentyfikowana jako mefedron i zostanie przesłana do dalszych badań laboratoryjnych.

Pozostali nastolatkowie niczego nielegalnego nie posiadali. 20-latek został zatrzymany.
Ustawodawca za posiadanie znacznych ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


Opr. TP

Źródło: KPP w Busku – Zdroju

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl