30.8 C
Skarżysko-Kamienna
poniedziałek, 15 lipca, 2024

507-145-748

Strona głównaInne kategorieEdukacjaMówili uczniom o bezpieczeństwie w sieci

Mówili uczniom o bezpieczeństwie w sieci

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Skarżyscy policjanci wraz z przedstawicielem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego gościli wczoraj w skarżyskich szkołach. W ramach projektu „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze” uczniowie wysłuchali rad dotyczących bezpiecznego korzystania z zasobów sieci. Goście przypomnieli także o zagrożeniach czyhających w Internecie.

Organizatorami projektu „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze” jest Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach oraz Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego i Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli. To już jedenasta edycja przedsięwzięcia profilaktycznego. Jego celem jest zwrócenie uwagi dzieciom i młodzieży na odpowiednie i bezpieczne korzystanie z zasobów sieci. Projekt wiąże się z trwającym konkursem, w którym biorą udział dzieci w różnych kategoriach wiekowych z terenu województwa świętokrzyskiego.

Wczoraj skarżyscy policjanci oraz przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego odwiedzili Zespół Szkół Ekonomicznych w Skarżysku – Kamiennej oraz miejscową Szkołę Podstawową nr 7. Podczas spotkań goście omawiali aspekty dotyczące cyberprzemocy, cyberprzestępczości oraz przemocy rówieśniczej. Tłumaczyli słuchaczom o bezpiecznych zakupach w sieci oraz zwrócili uwagę na problem uzależnienia od Internetu.

Opr. JG

Źródło: KPP w Skarżysku – Kamiennej

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl