20.7 C
Skarżysko-Kamienna
sobota, 22 czerwca, 2024

507-145-748

Strona głównaInne kategorieFelietonMnóstwo ludzi i atrakcji na dniu dziecka w Bliżynie

Mnóstwo ludzi i atrakcji na dniu dziecka w Bliżynie

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Setki osób bawiły się w niedzielę, 28 maja na festynie rodzinnym z okazji święta najmłodszych zatytułowanym „Dzień Dziecka w Hogwart”. Moc atrakcji zapewnił organizator, czyli Gminny Ośrodek Kultury „Zameczek”. Sygnał do rozpoczęcia zabawy dali wójt gminy Mariusz Walachnia, dyrektor placówki Katarzyna Skarus i Marzanna Godlewska, które wspólnie z pozostałymi pracownikami i młodymi wolontariuszami poprowadziły to wspaniałe popołudnie.

Po oficjalnym otwarciu wydarzenia, dzieciaki zostały podzielone na cztery grupy i pod opieką wolontariuszy udały się udały się do 4 domów w Hogwart. Tam czekali wolontariusze w baśniowych strojach: dom „Latające klucze” – Filip Ołub, Amelka Boczek, Ania Lacko; „Wyścigi na miotle” – Nikola Fornal, Maja Boruń; „Czarodziejski eliksir” – Marysia Boruń, Ola Zachara; „Latające kubki” – Gabrysia Guzikowska, Emilia Słoboda. Będąc przy wolontariuszach nie sposób nie wspomnieć o: malujących twarze – Mai Serek, Maksie Rokosz, Angelice Ziarkowskiej, Amelce Boczek i Ani Lacko. Malowanie kredą „organizowała” Lena Kowalik, czarodziejskie różdżki wykonywały Julia Banaś i Maja Szcześniak, zaś czarodziejskie miotły z mnóstwem chętnych osób wyplatały Marysia Nowek i Zuzia Nowek. Tak skutecznie, że trzeba było dostarczyć kolejną partię wikliny. – Z całego serca składam im podziękowania. To dzięki nim udało się zorganizować tak wspaniałe wydarzenie – mówi Katarzyna Skarus.

Część artystyczną rozpoczęły dzieciaki z Przedszkola Językowego „The Best”. Wystąpiły grupy śpiewające po polsku – „Arbuziki” i „Cytrynki”, oraz po niemiecku – „Malinki” i „Ananaski”. Przepięknie utwór „Co powie tata” zaśpiewała solistka Emilia Jędrzejczyk. Dzieciaków przygotowały panie: Natalia Sztukiecka, Martyna Woźniak, Irmina Zdziech i Weronika Włodarczyk. Nie mogło zabraknąć dzieci z Przedszkola Niepublicznego z Bliżyna. Grupa „Bystrzaki” pod kierunkiem Izabeli Sierko zaśpiewała i zatańczyła piosenki country.

Po występie „Bliżyńskiej Gromady” pod opieką Haliny Fidor przepięknie — kilkakrotnie zaśpiewała podopieczna Sebastiana Siudaka — Oliwia Jarosz. Prawdziwe akrobacje wyczyniały dziewczyny z zespołu tanecznego „Sweet Dance” pod kierunkiem Marzanny Godlewskiej. Była też nauka tańca „Cleo” oraz zabawa przy muzyce pod tytułem „Gdzie jest Sowa Hedwiga”.

Niezwykle energetyczne, pełne ekspresji i akrobacji artystycznych były pokazy grupy „Touch The Sky” ze skarżyskiego Kombinatu Formy pod kierunkiem Katarzyny Niemczyk, w której występują również bliżynianki. Wyjątkowy kunszt i wysoki poziom umiejętności na taśmach zaprezentowały: Maja Dąbrowa, Maja Dulęba, Ola Łyżwa, Emilia Bębas, Oliwia Minda, Lena Dąbrowska i Marta Jędrzejczyk.

Mnóstwo emocji wzbudziły konkursy: zbieranie jajek, wymyślanie zaklęć, wyścig na dużej miotle, latające miotły rzut skarpetą Zgreda czy quiz wiedzy o Harrym Poterze. Dla dzieciaków cały czas dostępny był Park Rozrywki.

Sponsorem wydarzenia był Bank Spółdzielczy w Suchedniowie, za co organizatorzy dziękują prezes Agnieszce Fąfara-Markiewicz.

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl