12.7 C
Skarżysko-Kamienna
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

507-145-748

Strona głównaInformacjeZ regionuLiteracka majówka w Pacanowie

Literacka majówka w Pacanowie

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie zaprasza na „Literacką Majówkę”, która odbędzie się 1 i 2 maja. To wydarzenie jest nie tylko okazją do poznania nowych książek, ale też do spotkania się z ich autorami!

Eliza Piotrowska zabierze Was w świat Tupcia Chrupcia, czyli małej myszki, która nie zawsze wie, jak poradzić sobie z problemami najmłodszych oraz cioci Jadzi, dla której nie ma rzeczy niemożliwych! Jadzia podobnie jak dzieci nie słucha dorosłych i nie lubi dyscypliny. Nie chce spełniać obowiązków, ponieważ uważa, że liczy się przede wszystkim dobra zabawa! Chociaż jest dorosła, nie rozkazuje dzieciom i świetnie je rozumie. Ma na wszystko radę oraz zabiera maluchy w różne podróże.

Nie zabraknie uwielbianej przez wszystkie dzieci Kici Koci, która pokaże magiczne sztuczki i eksperymenty, a Olo i Awa zaproszą wszystkich milusińskich  do zabawy logopedycznej, która pozytywnie wpłynie na ich rozwój językowy i motoryczny. Wydarzeniem towarzyszącym Literackiej Majówki będą wyjątkowe spektakle teatralne. Teatr Piaskowej Animacji Febus poprzez modelowanie, rysowanie i dosypywanie piasku, zabierze wszystkich w świat „Małego Księcia” i „Alicji w Krainie Czarów”.

To będzie niezwykłe doświadczenie! Jak majówka to Teatr Kamishibai, czyli teatr kraju kwitnącej wiśni i wiosny, który przedstawi Wam historię za pomocą obrazków. Sophia i Philo z Wędrownego Teatru Lalek Małe Mi przyjadą, żeby porozmawiać z małymi gośćmi na każdy temat! Lalkowi bohaterowie, siedząc w piaskownicy, poruszą ważne dla dzieci tematy, a ich pytania skłonią do rodzinnego filozofowania oraz wzbudzą ciekawość świata i siebie.

Podczas tegorocznej majówki w Akademii Bajki odbędą się literackie warsztaty, na których wszyscy dowiedzą się jak powstają książki rozkładanki, własnoręcznie stworzą bajkowe magnesy, zakładki do książek z drewnianej sklejki oraz kartki i zaproszenia metodą scrapbookingu. Dzieci poznają tajniki sitodruku, a także wezmą udział w warsztatach graficznych przy użyciu prasy drukarskiej, a także zobaczycie wystawę plenerową „Bajki, baśnie i legendy na znaczkach pocztowych i w książce”.

Zapraszamy wszystkich miłośników literatury i bajek, a także tych, którzy chcą spędzić przyjemnie czas z rodziną i przyjaciółmi w pięknej bajce! To doskonała okazja, aby poszerzyć swoją wiedzę, poznać nowych ludzi lub po prostu miło spędzić czas w pięknej wiosennej scenerii!

Zapraszamy na literacką przygodę! 🙂

Obowiązkowa rezerwacja miejsc!
Bilet wstępu – 20 zł/os.
Bilet na spektakl 1 maja – 10 zł/os.

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl