22.7 C
Skarżysko-Kamienna
wtorek, 23 lipca, 2024

507-145-748

Strona głównaInne kategorieStraż PożarnaKP PSP w Skarżysku-Kamiennej obroniła tytuł Mistrza Województwa Świętokrzyskiego w Sporcie Pożarniczym

KP PSP w Skarżysku-Kamiennej obroniła tytuł Mistrza Województwa Świętokrzyskiego w Sporcie Pożarniczym

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

19 maja 2023 r. w Kielcach odbyły się XXIV Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w Sporcie Pożarniczym. Po raz kolejny bezkonkurencyjna okazała się reprezentacja KP PSP w Skarżysku-Kamiennej, która obroniła mistrzowski tytuł z ubiegłego roku.

Sukces skarżyskiej drużyny to nie tylko pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej, ale również świetny występ naszych sportowców w poszczególnych konkurencjach indywidualnych, rozgrywanych podczas mistrzostw województwa świętokrzyskiego w sporcie pożarniczym. Do rywalizacji w mistrzostwach wojewódzkich przystąpiło 140 strażaków z 17 jednostek ratowniczo – gaśniczych z terenu woj. świętokrzyskiego oraz 15 zawodników z Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie.

Zawodnicy rywalizowali w 3 konkurencjach: wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na 3 piętro wspinalni, pożarniczy tor przeszkód 100 m oraz ćwiczenie bojowe. Drużyna ze skarżyska wystąpiła w zawodach w składzie: st. kpt. Wojciech Kunys, asp. sztab. Paweł Sieczka, asp. sztab. Paweł Węgrzyn, asp. Dawid Kowalik, mł. asp. Michał Szymczak, st. ogn. Piotr Derlatka, ogn. Paweł Sadza, sekc. Bartosz Pytel. Funkcję kierownika drużyny pełnił asp. sztab. Rafał Siedlecki.

Nasza drużyna kolejny raz potwierdziła wysoką formę i świetne przygotowanie do zawodów dominując niemal we wszystkie konkurencjach rozgrywanych w czasie zawodów, co w rezultacie przełożyło się na końcowy sukces i zdobycie po raz kolejny pucharu i tytuł Mistrza Województwa Świętokrzyskiego w sporcie pożarniczym. W konkurencjach indywidualnych w naszej drużynie wyróżniali się asp. Dawid Kowalik, który we wszystkich plasował się na najwyższym podium oraz st.kpt. Wojciech Kunys nie ustępował koledze.

Pozostali nasi zawodnicy za występ również zasługują na pochwałę i wyróżnienie. Wszystkim im składamy gratulacje, życząc dalszych sukcesów i kolejnych tytułów. W ceremonii zakończenia mistrzostw udział wziął wojewoda świętokrzyski Pan Zbigniew Koniusz, Świętokrzyski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Krzysztof Ciosek wraz z zastępcami oraz kadra dowódcza z podległych jednostek PSP z terenu województwa świętokrzyskiego.

Za przygotowanie zawodów odpowiadali pracownicy Ośrodka Szkolenia KW PSP Kielce pod kierownictwem st.bryg. Jana Brożyny.  Sędzią głównym zawodów był Zastępca Komendanta Powiatowego KP PSP w Skarżysku-Kamiennej mł. bryg. Sławomir Wawrzak. Wieloletni mistrz wojewódzki, reprezentant Polski w sporcie pożarniczym.

Źródło: KP PSP w Skarżysku-Kamiennej

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl