7.5 C
Skarżysko-Kamienna
wtorek, 23 kwietnia, 2024

507-145-748

Strona głównaInne kategorieBezpieczeństwoKontrterroryści z całego kraju ćwiczą w świętokrzyskim

Kontrterroryści z całego kraju ćwiczą w świętokrzyskim

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

W Kielcach rozpoczęły się kilkudniowe ćwiczenia policjantów do zadań specjalnych. Kontrterroryści z całej Polski od dziś doskonalą współpracę, wymieniają się cennymi doświadczeniami i spostrzeżeniami. Dziś głównym elementem zajęć było dynamiczne zatrzymywanie pojazdów – także przy asyście policyjnego śmigłowca.

W Kielcach rozpoczęło się kilkudniowe szkolenie funkcjonariuszy do zadań specjalnych. Blisko pięćdziesięciu policjantów z pododdziałów kontrterrorystycznych z całego kraju doskonali od dziś swoje umiejętności oraz współpracę. W ćwiczeniach zorganizowanych przez kieleckich kontrterrorystów udział wzięli także policjanci CPKP BOA oraz piloci wraz ze śmigłowcem z Zarządu Lotnictwa Policji KGP.

Ćwiczenia rozpoczęły się od omówienia taktyki działania dynamicznego zatrzymania samochodu przy użyciu pojazdów. Krótko później policjanci przeszli od słów do czynów. Podczas tego elementu mundurowi musieli wykazać się szczególnymi umiejętnościami kierowania pojazdami. Niezwykle istotne było także błyskawiczne działanie po uniemożliwieniu kontynuowania jazdy zatrzymywanej osoby. Kolejny, bardzo widowiskowy element dzisiejszego ćwiczenia to udział policyjnego śmigłowca, podczas których piloci wykazywali się kunsztem i niezwykłą precyzją. Natomiast zadaniem policjantów był desant z pokładu maszyny przy użyciu liny osobistej oraz tzw. szybkiej. Ostatni z elementów wykonywany podczas pierwszego dnia ćwiczeń to zatrzymanie pojazdu przy asyście śmigłowca.

Opr. DJ

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl