12.7 C
Skarżysko-Kamienna
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

507-145-748

Strona głównaKulturaMuzykaKoncert charytatywny pt. Wszystkie Ręce na Pokład - Old Marinners dla Marcina Połczyńskiego

Koncert charytatywny pt. Wszystkie Ręce na Pokład – Old Marinners dla Marcina Połczyńskiego

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Serdecznie zapraszamy na koncert charytatywny pt. Wszystkie Ręce na Pokład — Old Marinners dla Marcina Połczyńskiego. Koncert odbędzie się 5 kwietnia 2024 r. o godz. 19:00 w sali kawiarni Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej. Wstęp wolny (dobrowolna wpłata do puszki).

Zespół Old Marinners istnieje od 2008 roku. Początkowo nasze brzmienie można było zaliczyć do folk-rocka, jednak splot wydarzeń związanych ze zmianami personalnymi sprawił, że obecnie jesteśmy grupą folkową z krwi i kości. Używamy instrumentów akustycznych, inspirujemy się muzyką ludową z wysp brytyjskich, ale i czysto autorski repertuar także tworzymy. Śpiewamy o morzu i o wszystkim tym, co z morzem się wiąże. Pieśni rybackie, szanty, pieśni kubryku i melodie z tawern to repertuar, który możecie usłyszeć na naszych koncertach. Przez szereg lat poddawaliśmy naszą działalność pod ocenę jury i w większości przypadków ocena ta była dla nas przychylna. W 2015r. światu ukazała się nasza debiutancka płyta p.t.”Set Sail”

Strona Internetowa zspołu: http://oldmarinners.pl/Marcin Połczyński, mieszkaniec Skarżyska, uległ poważnemu wypadkowi. Potrzeba wiele pieniędzy na jego leczenie i rehabilitację, a także wsparcie dla jego bliskich. Skarżyszczanin, znany z działalności w środowisku motocyklowym i żeglarskim, jest bowiem jedynym żywicielem rodziny. Ruszyła zbiórka internetowa, na której możemy wesprzeć człowieka, który sam też pomaga innym.

Marcina Połczyńskiego wiele osób kojarzy z motocyklami. To chyba jego największa życiowa pasja. Najczęściej widywany właśnie na jednośladzie, ubrany w motocyklową kamizelkę Road Runners MC.Marcina można też spotkać często nad wodą. Żeglarstwo to też jego hobby. W Towarzystwie Żeglarskim Sterna wprowadza młodych adeptów w tajniki tego fachu. Jest członkiem zarządu Sterny i animatorem inicjatyw skarżyskich żeglarzy. Niezależnie od tego, skąd znamy Marcina Połczyńskiego, zawsze można było na niego liczyć. Nie był obojętny na innych. Niech świadczy o tym choćby jego zaangażowanie w motocyklowe akcje charytatywne Motoserce. Dziś to właśnie Marcin Połczyński potrzebuje pomocy i serca. Naszego serca. Kilka tygodni temu uległ poważnemu wypadkowi. Dziś już zagrożenia dla jego życia nie ma, ale lista urazów i problemów zdrowotnych, z jakimi się zmaga, jest długa: uraz czaszkowo mózgowy, krwiak śródmózgowy, stłuczenia i obrzęk mózgu, złamanie kości potylicznej, zakażenie Clostridoides difficile.

Pieniądze ze zbiórki, która trwa na stronie SiePomaga: https://www.siepomaga.pl/marcin-polczynski, będą przeznaczone na pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji Marcina, ale wspomogą też jego najbliższych. Marcin jest jedynym żywicielem rodziny. Jego żona Magdalena, córka Julia i syn Igor, również liczą na dobre serca darczyńców.

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl