21.9 C
Skarżysko-Kamienna
poniedziałek, 20 maja, 2024

507-145-748

Strona głównaInne kategorieStraż PożarnaKolejny pożar w gminie Bliżyn

Kolejny pożar w gminie Bliżyn

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

14 lutego o godzinie 14:40 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej, wpłynęło zgłoszenie o pożarze pomieszczenia kuchennego w budynku mieszkalnym, jednorodzinnym zlokalizowanym w miejscowości Ubyszów w gminie Bliżyn.

Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane zastępy PSP i OSP. Po dojeździe zastępów na miejsce zdarzenia stwierdzono, że z pomieszczenia kuchennego przez okna wydobywa się dym. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu jednego prądu wody do palącego się pomieszczenia. Równocześnie z tymi działaniami został odłączony prąd z budynku.

Dalsze działania straży polegały na wyniesieniu nadpalonego wyposażenia kuchennego i przelaniu go wodą. Miejsce pożaru zostało sprawdzone za pomocą kamery termowizyjną na obecność ukrytych zarzewi ognia. Cały budynek sprawdzono za pomocą detektorów na obecność gazów niebezpiecznych. Zagrożeń nie stwierdzono. W działaniach gaśniczych brało udział 2 zastępy z JRG Skarżysko-Kamienna oraz zastęp z OSP Bliżyn, łącznie 17 strażaków.

Na słowa uznania zasługuje wzorowa postawa druha z OSP Bliżyn – Artur Płatek, a jednocześnie funkcjonariusz tutejszej Komendy Powiatowej. W dniu wolnym od pracy widząc zdarzenie na sąsiedniej posesji bez zbędnego namysłu udał się na pomoc mieszkance palącego się budynku. Przed przyjazdem jednostek OSP i PSP wyprowadził on lokatorkę z budynku oraz wyniósł z pomieszczenia kuchennego 11 kg butlę na gaz propan-butan. Dzięki jego natychmiastowej reakcji nie doszło do tragedii.

Opracowanie: mł. bryg. Marcin Kuźdub – KP PSP w Skarżysku-Kamiennej

Zdjęcia: Skarzysko 998

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl