20.3 C
Skarżysko-Kamienna
wtorek, 23 lipca, 2024

507-145-748

Strona głównaInformacjeZ regionu„Hubertus Świętokrzyski” już w niedziele w skansenie Tokarnia

„Hubertus Świętokrzyski” już w niedziele w skansenie Tokarnia

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

Pogoń za lisem, pokazy sokolnicze, muzyka myśliwska – po trzech latach nieobecności związanej z pandemią Covid 19 powraca impreza plenerowa „Hubertus Świętokrzyski”, która odbędzie się w niedzielę, 1 października 2023 roku na terenie Parku Etnograficznego w Tokarni.

Na wydarzenie podczas konferencji prasowej 26 września zapraszali: członek Zarządu Marek Jońca, łowczy okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Kielcach Jarosław Mikołajczyk.

– Wydarzenie ma na celu popularyzację łowiectwa, jako jednej z form ochrony przyrody i prezentuje współpracę myśliwych i rolników na rzecz rozwoju bioróżnorodności i przyrody, która nas otacza – podkreślił członek Zarządu Marek Jońca.

To już czternasta edycja pikniku organizowanego przez Marszałka Województwa Świętokrzyskiego i Łowczego Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Kielcach.

Impreza stwarza warunki do spotkania społeczeństwa z myśliwymi i leśnikami oraz przedstawienia codziennej ich pracy. Jest również okazją do prezentacji kultury, tradycji, zwyczajów oraz kuchni myśliwskiej i regionalnej, a także zaprezentowania społeczeństwu bogactwa kulturowego Regionu Świętokrzyskiego.

Impreza stwarza warunki do spotkania społeczeństwa z myśliwymi i leśnikami oraz przedstawienia codziennej ich pracy. Jest również okazją do prezentacji kultury, tradycji, zwyczajów oraz kuchni myśliwskiej i regionalnej, a także zaprezentowania społeczeństwu bogactwa kulturowego Regionu Świętokrzyskiego.

– Dla nas to szczególny rok, bo obchodzimy jubileusz stulecia Polskiego Związku Łowieckiego. Hubertus Świętokrzyski nie jest świętem myśliwym, ale to wydarzenie dedykujemy mieszkańcom województwa świętokrzyskiego oraz turystom. Pokażemy naszą kulturę i wielowiekową tradycję, a zarządzanie populacjami zwierzyny łownej  jest tylko elementem naszej działalności – podkreślił łowczy okręgowy Jarosław Mikołajczyk wymieniając liczne atrakcje, które czekają na uczestników.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 13.00 Hubertowską mszą świętą na placu przed kościołem z Rogowa

Imprezie towarzyszyć będą liczne atrakcje:

Prezentacje sokolnicze, pokazy psów myśliwskich, pogoń za lisem, darmowa degustacja kuchni myśliwskiej, muzyka myśliwska, konkursy dla dzieci, wystawy i pokazy sprzętu oraz odzieży myśliwskiej, stoiska edukacyjne Polskiego Związku Łowieckiego, Leśnego Kompleksu Edukacyjnego ,,Puszcza Świętokrzyska” oraz Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych oraz wiele innych.

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl