30.8 C
Skarżysko-Kamienna
poniedziałek, 15 lipca, 2024

507-145-748

Strona głównaInformacjeKronika policyjnaGrozili śmiercią i użyli broni

Grozili śmiercią i użyli broni

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

„Wyskakuj z kasy, bo cię zarżnę” – to słowa, jakie usłyszał 35-latek, który wczoraj wieczorem wyszedł z jednej z kieleckich restauracji. Z relacji mężczyzny wynikało, że jeden z czterech napastników wyciągnął nóż, bądź pistolet, a chwilę później otrzymał powalające go na ziemię uderzenie w twarz.

Dodatkowo gdy 35-latek już leżał, został jeszcze kilkukrotnie kopnięty, a także słyszał odgłos wystrzału. Z takim właśnie założeniem zmagali się dziś funkcjonariusze, którzy rywalizowali o miano najlepszych policjantów pionu kryminalnego garnizonu świętokrzyskiego.

Już po raz dziewiętnasty w województwie świętokrzyskim odbywają się zawody pod hasłem „Policjant dochodzeniowo-śledczy, policjant nadzorujący pracę dochodzeniowo-śledczą, policjant operacyjno-rozpoznawczy, technik kryminalistyki 2023 roku województwa świętokrzyskiego”.  Konkurs został podzielony na cztery etapy i rozpoczął się wczoraj. Do tej pory mundurowi zmierzyli się już z wymagającym testem wiedzy teoretycznej, kazusem prawnym, a także musieli wykazać się umiejętnościami strzeleckimi.

Dziś na terenie Oddziału Prewencji Policji w Kielcach odbył się praktyczny etap zawodów. Trzynaście czteroosobowych drużyn reprezentujących Komendę Miejską oraz Komendy Powiatowe Policji garnizonu świętokrzyskiego rozpoczęło oględziny na miejscu popełnienia przestępstwa. Mundurowi musieli wykazać się skrupulatnością, umiejętnościami współpracy pomiędzy sobą oraz przełożyć wiedzę teoretyczną na umiejętności praktyczne.

Po zakończeniu i ocenie dzisiejszego etapu zostaną podsumowane wcześniej zdobyte punkty. Jutro zostaną wyłonieni najlepsi policjanci, którzy będą reprezentować garnizon świętokrzyski w tego samego rodzaju zawodach na szczeblu ogólnopolskim. 

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl