20.3 C
Skarżysko-Kamienna
wtorek, 23 lipca, 2024

507-145-748

Strona głównaInformacjeZ regionu„Gramy z biało-czerwoną” - już 3 czerwca!

„Gramy z biało-czerwoną” – już 3 czerwca!

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

W sobotę 3 czerwca wszyscy – mali i duzi mieszkańcy regionu, lubiący sport, mogą spędzić czas, grając w piłkę nożną i uczestnicząc w festynie razem z gwiazdami polskiej piłki nożnej.

Do spotkania na stadionie Korony Kielce zachęcali dziś m.in. wiceminister sportu Anna Krupka, marszałek województwa Andrzej Bętkowski, sekretarz województwa Mariusz Bodo, szef Świętokrzyskiej Federacji Sportu Robert Janus i były napastnik Korony, Grzegorz Piechna oraz Szczepan Ruman prezes Świętokrzyskiej Grupy Przemysłowej „Industria”. Rusza nabór chętnych do uczestnictwa.

– Już 3 czerwca, z okazji Dnia Dziecka, będziemy razem z mieszkańcami województwa świętokrzyskiego świętować sportowo w Kielcach, na stadionie Korony – powiedziała obejmująca honorowy patronat nad imprezą wiceminister sportu Anna Krupka. – To moc atrakcji i niespodzianek, przygotowanych dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Nie braknie atrakcji sportowych, bo będą turnieje piłkarskie halowe i na murawie, strefa warsztatowa, wielki festyn, teqball, pokazy naukowe, piknik.

Do Kielc przyjadą na nasze zaproszenie gwiazdy piłki nożnej: Kamil Kosowski, Grzegorz Piechna, Mariusz Jop, Marcin Robak, Piotr i Paweł Brożkowie, Paweł Golański, Tomasz Kuszczak, Jakub Wawrzyniak – dodała. Jedną z wielu atrakcji będzie organizowany wielki mecz pokazowy z udziałem reprezentantów Polski w piłce nożnej i znanych osób ze świata sportu. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego z radością współorganizuje to wydarzenie – podkreślił marszałek Andrzej Bętkowski.

–  W tym roku mamy dla dzieci prezent sportowy. Zabawa i ruch to atrybut wszystkich dzieci, a my chcemy zachęcić osoby w różnym wieku do przyłączenia się, zapisania, zgłoszenia udziału i wspólnego świętowania Dnia Dziecka i nadchodzących wakacji. Aktywność fizyczną połączymy z zabawami z gwiazdami sportu, utalentowanymi piłkarzami,  a także z uśmiechem i zapewnioną pogodą – dodał.  Zapraszamy mieszkańców, całe rodziny do wzięcia udziału w zabawie, grach, warto zgłaszać swój udział w rozgrywkach – dodali sekretarz województwa Mariusz Bodo oraz prezes Świętokrzyskiej Federacji Sportu Robert Janus.

Jesteśmy mecenasem sportu, wspieramy rozwijających się sportowców i liczymy na ich liczne sukcesy, a tym razem dołączając do organizacji tej imprezy, decydujemy się na promowanie sportu i aktywności sportowej dzieci i młodzieży – powiedział Szczepan Ruman prezes Świętokrzyskiej Grupy Przemysłowej „Industria”. – Sport uczestniczy w kształtowaniu charakterów, uczy cierpliwości i walki fair play. Jesteśmy dumni, że możemy partycypować w przygotowaniu spotkania, które da wiele radości i sportowych emocji.

– Zapraszam serdecznie do udziału, miło mi wrócić na murawę Korony i razem z najmłodszymi miłośnikami sportu świętować Dzień Dziecka – powiedział piłkarz Grzegorz Piechna. W spotkaniu promującym piknik, organizowany w ramach projektu pn. „Gramy z Biało-Czerwoną”, uczestniczyła także dyrektor Gabinetu Marszałka Anna Ciulęba.

Piknik potrwa od 9.00 do 15.00. Zapisy dla chętnych do uczestnictwa w imprezie:
  • Turniej dla dzieci U10 – tel. 728 323 380
  • Turniej halowy w kategorii Open – tel. 601 766 794

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl