15.8 C
Skarżysko-Kamienna
czwartek, 23 maja, 2024

507-145-748

Strona głównaInne kategorieBezpieczeństwoFinał Wojewódzkiego Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym zakończony

Finał Wojewódzkiego Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym zakończony

Opublikowane:

Najczęściej Komentowane

Osiedle-twierdza. Co skrywa Milica?

Obecne Skarżysko-Kamienna powstało z połączenia kilku okolicznych wsi. Jedną...

Kronika Policyjna

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Nowinach odbył się 44 Finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych. W zmaganiach wzięły udział najlepsze drużyny wyłonione w poszczególnych kategoriach wiekowych na etapie powiatowym. Zawodnicy pod okiem składów sędziowskich zmagali się w kilku przygotowanych konkurencjach.

W finale Wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla Uczniów Szkół Podstawowych sędziowie oceniali zawodników w kilku przygotowanych konkurencjach.  Po uroczystym otwarciu turnieju zmagania konkursowe rozpoczął  test wiedzy ze znajomości przepisów ruchu drogowego. Kolejne konkurencje obejmowały jazdę na rowerze po specjalnie przygotowanym torze przeszkód, umiejętności poruszania się po miasteczku ruchu drogowego oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Po dwudniowym turnieju wyłoniono jego zwycięzców w dwóch grupach wiekowych, a poza konkursem swoje umiejętności sprawdzili również reprezentacji trzeciej grupy tj. uczniowie z Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku-Kamiennej.

W grupie I na podium stanęli uczniowie reprezentujący: I miejsce Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Sadowiu (pow. opatowski), II miejsce Szkoła Podstawowa im. Partyzantów Armii Krajowej Ziemi Kieleckiej
Sukowie (pow. kielecki), III miejsce Zespół Placówek Oświatowych nr 1 we Włoszczowie (pow. włoszczowski).

W grupie II: I miejsce Zespół Placówek Oświatowych nr 1 we Włoszczowie (pow. włoszczowski), II miejsce Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Sadowiu (pow. opatowski), III  miejsce Szkoła Podstawowa im. Partyzantów Armii Krajowej Ziemi Kieleckiej w Sukowie (pow. kielecki).

Wszyscy uczestnicy eliminacji wojewódzkich otrzymali nagrody ufundowane przez organizatorów turnieju.  Puchary i medale w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji wręczył zawodnikom Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Kielcach kom. Artur Putowski. Zwycięskie  drużyny będą  reprezentować nasze województwo na  szczeblu ogólnopolskim turnieju.

Udostępnij lub Wyślij Znajomym

Obserwuj Nas w Social Mediach

Najnowsze na wSkarzysku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najważniejsze Informacje

O Nas

Wydawcą portalu wSkarzysku.pl jest Stowarzyszenie Lorem Ipsum

© 2023 wSkarzysku.pl | Stowarzyszenie Lorem Ipsum.

Redakcja

ul. Powstańców Warszawy 7

26-110 Skarżysko-Kamienna

TEL. +48 507-145-748

e-mail: biuro@wskarzysku.pl